U14 Fiú Kata

1. ANDREI-IOAN TIMOFTE / SHOGUNUL ORADEA /  ROMANIA
2. CASLAVA BRUNO / NIDOSHINKAN DOJO /  CZECH REPUBLIC
3. DARIUS-FLORIN-LUCA POP / SHOGUNUL ORADEA /  ROMANIA
4. DENIS LENCAR / SHOGUNUL ORADEA /  ROMANIA
5. GVAI STANISLAV / ЛИОНС МИНСК /  BELARUS
6. NECHYBA TOMÁŠ / SKP KARATE PÍSEK /  CZECH REPUBLIC
7. POHL FILIP / BUDO KAN Z.S. /  CZECH REPUBLIC
8. SLUGA JURE / KARATEKLUB SEKI SV. JERNEJ /  SLOVENIA
9. SŮKAL VOJTĚCH / L.F.CLUB KARATE, Z.S. /  CZECH REPUBLIC
10. VAŠEK DANIEL / KARATE TYGR OSTRAVA /  CZECH REPUBLIC
11. WU TIMON / LEISTUNGSZENTRUM WIEN /  AUSTRIA
12. ŽLÁBEK JAKUB / SKP KARATE PÍSEK /  CZECH REPUBLIC

U14 Fiú Kumite -40kg

1. AMASHOV ILHAM / IVANOVSKAJA, RUSSIAN FED.
2. BADAK BALÁZS / MTK
3. BELISTOJANOSKI MATEJ / PRILEV, FYR OF MACEDONIA
4. BENCZE KORNÉL / SUN DOME
5. BOHDANOV DMYTRO / LEADER, UKRAINE
6. CUNIK ADAM / IGLOW, SLOVAKIA
7. CSOKA BARNABAS / UTE
8. DUCHOVIČ DAMIÁN / KACHI, SLOVAKIA
9. DUDÁS ZSOMBOR / MTK
10. FELIX NEAMTU / SPORT RECORD, ROMANIA
11. FISCHER BÁLINT / MTK
12. FURANETSS GEORGIY / BALTIC KK, LATVIA
13. HAIDAMAKA ANDRII / UKF, UKRAINE
14. JOPEK KRZYSZTOF / KUZI SPORT, POLAND
15. KALVANS DENISS / FUDZI, LATVIA
16. KIRALY PETER / UTE
17. KISS ANDRIS / UTE
18. KRAMNOJSS AKIMS / BALTIC KK, LATVIA
19. KŘEŠŤAK PATRIK / VUKABU, SLOVAKIA
20. KÜHNEL HENRIK / WALSERFELD, AUSTRIA
21. LANG MARCUS / LEISTUNGSZENTRUM, AUSTRIA
22. LYMARCHUK ARTEM / UKF, UKRAINE
23. MANDAZHY IVAN / UKF, UKRAINE
24. MAŇKO JAKUB / CMK BB, SLOVAKIA
25. MATSERUK OLEKSANDR / IPPON, UKRAINE
26. MEDVE PATRIK / MTK
27. METELENKO VITALII / UKF, UKRAINE
28. MILSKI KAMIL / CHAMPION, POLAND
29. NEMA STEFAN / COBRA, ROMANIA
30. OPAS ALEKSANDER / BUDOKAN, POLAND
31. PAPP ZOLTÁN / UPJŠ, SLOVAKIA
32. PATRASH ARSEN / LEADER, UKRAINE
33. PIERÓG ALBERT / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
34. SALKOV MYKYTA / UKF, UKRAINE
35. SALYHA YURII / UKF, UKRAINE
36. SEBŐK ÁRON / BHSE
37. SIMONENKO DANIEL / UKF, UKRAINE
38. STADOLSKII ROMAN / UKF, UKRAINE
39. ŠŤÁHLAVSKÝ ONDŘEJ / RED DRAGON, CZECH REPUBLIC
40. TAMAS BENDEGUZ / UTE
41. TARASOV MAKSYM / NORVEN, UKRAINE
42. TRAYKOV DEAN / N.Y. SHIELD, BULGARIA
43. TSIUTSIUNOU PAVEL / BKF, BELARUS
44. TZILIAS CHRISTOS / LAKKOMA, GREECE
45. ULASENKA MIKITA / SHITO-RYU BFSC, BELARUS
46. VERAS LIAM / VERAS ACADEMY, ENGLAND
47. VÍZVÁRI GERGŐ / VASAS
48. WALLACE DYLAN / WSKF, IRELAND

U14 Fiú Kumite -45kg

1. BASALYHA ALIAKSEI / SHITO-RYU BFSC, BELARUS
2. BENKE BENI RUBEN / BVSC-ZUGLÓ
3. BUDAN-PIRVU PATRICK / LPS P. TRISCU, ROMANIA
4. CHERNOLUTSKIY ARSENIY / LEGION, UKRAINE
5. COSTACHE DAVID / OTOPENI, ROMANIA
6. DAVID DUMITRA / ARGES, ROMANIA
7. DÉVÉNYI BENCE / BHSE
8. DOLNICKÝ ADAM / MŠK ŽIAR, SLOVAKIA
9. EGRESSY BENEDEK / DMTK
10. ERSEKI BENJAMIN / YAKUZA, ROMANIA
11. FABIAN MATUŠ / VUKABU, SLOVAKIA
12. GALIC MATEUSZ / GOKKEN, POLAND
13. GRIGOROVIČS VALENTINS / R. SADIKOV, LATVIA
14. GUTHY KOPPÁNY / KOROIBOSZ
15. HAB GABOR / BVSC-ZUGLÓ
16. HARAG SAMUEL / FKŠ PRIEVIDZA, SLOVAKIA
17. HORUN VLADYSLAV / UKF, UKRAINE
18. ISTÓK MÁRK / MTK
19. ISTOVICS ÁDÁM / BHSE
20. JARUSZEWICZ DAMIAN / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
21. KOREČKO ADRIAN / VUKABU, SLOVAKIA
22. KOVALCHUK ARSEN / PASHAEV, UKRAINE
23. KUZNECOVS DMITRIJS / R. SADIKOV, LATVIA
24. LAZAREVS DANILA / R. SADIKOV, LATVIA
25. LIMARCHUK ARTEM / UKF, UKRAINE
26. LINHART LEO / KEIDO, SLOVAKIA
27. MAŠLEJ MARTIN / DETVA, SLOVAKIA
28. MILCZAREK KAMIL / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
29. MILEUSKIY ARSENII / SHITO-RYU BFSC, BELARUS
30. MOROZOV MAKSYM / UKF, UKRAINE
31. MROVČÁK PETER / IGLOW, SLOVAKIA
32. OLAJOS MARCELL / BHSE
33. OSTAP GRES / PASHAEV, UKRAINE
34. PETERSONS KRISTIANS ANRI / R. SADIKOV, LATVIA
35. POKROVSKI SERGEI / IVANOVSKAJA, RUSSIAN FED.
36. RÓNAI KRISTÓF / PSE-SHINDO
37. RÓZSAVÖLGYI PATRIK / SUN DOME
38. SIMONENKO DANIEL / UKF, UKRAINE
39. TSCHATAJEW ISA / LEISTUNGSZENTRUM, AUSTRIA
40. VAKARELOV VLADISLAV / RONIN11, BULGARIA
41. VOLOSOV ULADZISLAU / EVEREST, BELARUS

U14 Male Kumite -50kg

1. ANGELOVSKI ANDREJ / OLIMPIC, FYR OF MACEDONIA
2. BYKOV ILLIA / UKF, UKRAINE
3. CHUDÍK FILIP / SHIHAN, SLOVAKIA
4. ČONKA MARTIN / VUKABU, SLOVAKIA
5. DAVID CRISTIAN STAMATE / ARGES, ROMANIA
6. DZIUDA DOMINIK / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
7. GOATA MATEI / COBRA, ROMANIA
8. GRIGORASHENKO MYKYTA / UKF, UKRAINE
9. GROMUŁ ŁUKASZ / SAKURA, POLAND
10. HARANT MATÚŠ / DRAP, SLOVAKIA
11. IOANNIDIS CHARALAMPOS / LAKKOMA, GREECE
12. KELLER MÁRTON / BHSE
13. KOTYK RUSLAN / UKF, UKRAINE
14. KOVÁČ SIMON / TRIUMPH, SLOVAKIA
15. KRIVONAK KRISTIAN / STARÁ ĽUBOVŇA, SLOVAKIA
16. KRUCHININ MARKO / TAIKAN, UKRAINE
17. LAKATOS GYÖRGY / CSEPEL
18. LEITOLD MÁRTON / SHITOKAI HUNGARY
19. MÁCHA RICHARD / VUKABU, SLOVAKIA
20. MAMÁK MATÚŠ / KEIDO, SLOVAKIA
21. MANEA SILVIU / COBRA, ROMANIA
22. MARKO ŠIMON / DETVA, SLOVAKIA
23. MOROZOV MAKSYM / UKF, UKRAINE
24. NECHYBA TOMÁŠ / PISEK, CZECH REPUBLIC
25. NÉMETH KRISTÓF / BUDAÖRS
26. NOVY DOMINIK / KACHI, SLOVAKIA
27. ORSZÁG VITÉZ MÁTYÁS / BUDAÖRS
28. PITUŁA BŁAŻEJ / GOKKEN, POLAND
29. PRANNYK VITALIY / UKF, UKRAINE
30. PUNICHEV ANDREY / IVANOVSKAJA, RUSSIAN FED.
31. RUŽA KRYŠTOF / BUDO, CZECH REPUBLIC
32. ŠIRGEL ADAM / DETVA, SLOVAKIA
33. STOLÁRIK STANISLAV / VUKABU, SLOVAKIA
34. TOMÁN ZSOMBOR / VASAS
35. VASILÍK VILIAM JOZEF / STARÁ ĽUBOVŇA, SLOVAKIA
36. ZHAVZHAROV ILLIA / UKF, UKRAINE

U14 Male Kumite -55kg

1. ANTOŠ VOJTECH / IGLOW, SLOVAKIA
2. BISTRICHANOV MICHAEL / N.Y. SHIELD, BULGARIA
3. BOIEV VOLODYMYR / UKF, UKRAINE
4. BYKOV ILLIA / UKF, UKRAINE
5. CIPRIAN-ANDREI NEAG / GOLDEN, ROMANIA
6. FEDOR ZOLTÁN / DMTK
7. GERÉD-KIRÁLY PÉTER / VASAS
8. GRIGORASHENKO MYKYTA / UKF, UKRAINE
9. GROMOV ANDRII / UKF, UKRAINE
10. HAAG OZZY / SHOKAIDO, SWEDEN
11. HANDZHIEV VICTOR / RONIN11, BULGARIA
12. KATRENIČ DÁVID JAKUB / VUKABU, SLOVAKIA
13. KLIAFAS NIKIFOROS / LAKKOMA, GREECE
14. KÓCZÉ KRISZTOFER / BHSE
15. KRAMARENKO MARK / UKF, UKRAINE
16. KUTSOPIERA VSEVOLOD / UKF, UKRAINE
17. LALÍK LUKÁŠ / DETVA, SLOVAKIA
18. MAKARYSHEN NAZAR / UKF, UKRAINE
19. MASEVSZKI DÁVID / BVSC-ZUGLÓ
20. OBERNIHINS ALEKSANDRS / R. SADIKOV, LATVIA
21. OSULLIVAN LEIGH / WSKF, IRELAND
22. PEŁKA OLIWIER / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
23. PRUDKYI BOHDAN / UKF, UKRAINE
24. RADOŠ ĽUBOMÍR / VUKABU, SLOVAKIA
25. RAZVAN GABRIEL COMAN / ARGES, ROMANIA
26. RUDENKO GORDII / UKF, UKRAINE
27. STĘPNIEWSKI ANTONI / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
28. SYDUKHIN OLEKSANDR / UKF, UKRAINE
29. SZILÁGYI BENCE / BHSE
30. TANTU PÉTER / BVSC-ZUGLÓ
31. TIMOFTE ANDREI / SHOGONUL, ROMANIA

U14 Fiú Kumite +55kg

1. BAKOS BÁLINT / DMTK
2. BENKŐ ZSOLT / MTK
3. BERTALAN BÉLA / SHITOKAI HUNGARY
4. CELÍK MICHAL / DETVA, SLOVAKIA
5. CHOBOTAR IHOR / LEADER, UKRAINE
6. DREBOT NAZAR / UKF, UKRAINE
7. EMELDESH OLEKSANDR / LEGION, UKRAINE
8. FARAGÓ CSANÁD / NÓVA
9. FLORIAN COSMIN DUTESCU / ARGES, ROMANIA
10. KARAKÓ ROLAND / ÉLETFORRÁS-DO
11. KOVTUNENKO KOSTIANTYN / UKF, UKRAINE
12. LAKATOS NOEL MÁRK / TORIKI
13. LEBEDIEV MYKOLA / IPPON, UKRAINE
14. MALTSEV YAROSLAV / PASHAEV, UKRAINE
15. MOJZEŠ DÁVID / VUKABU, SLOVAKIA
16. NÉMETH ÁDAM / WADO SE
17. OLEINIK NAZAR / O-KAN, UKRAINE
18. ONCHULENKO ANATOLII / LEADER, UKRAINE
19. RUZSA BALÁZS / MTK
20. SAROKA MIKITA / SHITO-RYU BFSC, BELARUS
21. SEDLÁR ANDREJ / KUMADE, SLOVAKIA
22. SHEVEL ARSENIY / UKF, UKRAINE
23. SSHASTAKOU ARSENI / BKF, BELARUS
24. SZODORAI BENCE / BVSC-ZUGLÓ
25. VÁLEK ŠIMON / TRSTENÁ, SLOVAKIA

U14 Lány Kata

1. HAC JULIA / LUDOWY ZESPÓŁ SPORTOWY KARATE-DO GŁUBCZYCE /  POLAND
2. ISABEL FILIMON / SHOGUNUL ORADEA /  ROMANIA
3. IULIA TRIPA / SHOGUNUL ORADEA /  ROMANIA
4. KORYCZAN AGNIESZKA / OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE SHOTOKAN /  POLAND
5. MAJCHERCZYK KINGA / BUSHI-DO BYDGOSZCZ /  POLAND
6. MIHALYVARI-FARKAS NIKOLETT / UTE HUNGARY /  HUNGARY
7. ONDROUŠKOVÁ AMÁLIE / KARATE TYGR OSTRAVA /  CZECH REPUBLIC
8. RUDOLF KIRA / UTE HUNGARY /  HUNGARY
9. VACHOUTOVÁ BARBORA / SKP KARATE PÍSEK /  CZECH REPUBLIC

U14 Lány Kumite -42kg

1. BLADOWSKA JULIA / GOKKEN, POLAND
2. BUS ALIZ / UTE
3. ČERNÁKOVÁ BIBIANA / MŠK ŽIAR, SLOVAKIA
4. GRAMATICU DENISA / COBRA, ROMANIA
5. HECKER BOJANA / UTE
6. HLAVAČKOVÁ BARBORA / KACHI, SLOVAKIA
7. IANCULESCU ZSÓFIA / MTK
8. KALAMAROVÁ ALEXANDRA / MŠK ŽIAR, SLOVAKIA
9. KANTORÁKOVÁ ADELA / VUKABU, SLOVAKIA
10. KOPFER ANNA / UTE
11. MIŠOVÝCHOVÁ ZUZANA / DRAP, SLOVAKIA
12. NEMES-KILÁCSKÓ MAJA / KSI
13. PÁLEŠOVÁ VIKTÓRIA / KUMADE, SLOVAKIA
14. RAGÁCS ANNA / ÉLETFORRÁS-DO
15. SAUSA MILANA / FUDZI, LATVIA
16. TÓTH LEA BEATRIX / SOZSIN
17. VACHOUTOVÁ BARBORA / PISEK, CZECH REPUBLIC

U14 Lány Kumite -47kg

1. BADEA ADINA / OTOPENI, ROMANIA
2. BANDUROVÁ VANESA / VUKABU, SLOVAKIA
3. BUDAI KAMILLA / SPORTING BUDO
4. ČERNICKÁ ZUZANA / IGLOW, SLOVAKIA
5. DARIYA YERVACHEVA / LEGION, UKRAINE
6. GADZMANOVÁ NINA / TRSTENÁ, SLOVAKIA
7. IONESCU MARIA / COBRA, ROMANIA
8. KARBOWNIK OLIWIA / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
9. KLIETS KARIN / PASHAEV, UKRAINE
10. KŐTELESOVÁ SARAH / VUKABU, SLOVAKIA
11. KRASNIKOVA YELYZAVETA / TAIKAN, UKRAINE
12. LAMPKOWSKA MALWINA / YAMABUSHI, POLAND
13. LEVELEKI ANTÓNIA / KOROIBOSZ
14. LOYAL LILI / UTE
15. MENZEL ANNA / LEISTUNGSZENTRUM, AUSTRIA
16. MOLNÁR VIRÁG / BHSE
17. ORMOSI-MAREK LILI / BUDAÖRS
18. PIOTRKOWSKA IZABELA / GOKKEN, POLAND
19. POTRACKA ZUZANNA / GOKKEN, POLAND
20. PYLYPIV ANASTASIYA / UKF, UKRAINE
21. RADKEVICH HANNA / EVEREST, BELARUS
22. RUDOLF KIRA / UTE
23. VANKOVÁ PATRÍCIA / MŠK ŽIAR, SLOVAKIA
24. ZOVA KALLIOPI / BUDOKAN, GREECE
25. ŻURAWSKA ANTONINA / FUNADO, POLAND

U14 Lány Kumite +47kg

1. BEZREBRA ARINA / UKF, UKRAINE
2. BUSHI ARTA / KEIKS, FYR OF MACEDONIA
3. DETTLAFF AMELIA / GOKKEN, POLAND
4. DUDÁS JÁZMIN / ÉLETFORRÁS-DO
5. GAHÍROVÁ IVANA / MŠK ŽIAR, SLOVAKIA
6. HAJDÚČIKOVÁ LUCIA / SLOVSPORT TRNAVA, SLOVAKIA
7. HELFEROVÁ VERONIKA / FARMEX, SLOVAKIA
8. HÓKOVÁ ELLA / FARMEX, SLOVAKIA
9. JAŠŠOVÁ AMÁLIA ANNA / VUKABU, SLOVAKIA
10. KLIMENTOVA EMA / CMK BB, SLOVAKIA
11. KOZAK TATIANA / UKF, UKRAINE
12. KRASNIKOVA YELYZAVETA / TAIKAN, UKRAINE
13. KUČEROVÁ TIMEA / MŠK ŽIAR, SLOVAKIA
14. MARCÍNOVÁ ADÉLA / TJK CB, CZECH REPUBLIC
15. MARTIKÁNOVÁ TAMARA / MŠK ŽIAR, SLOVAKIA
16. MCDERMOTT ZOE / WSKF, IRELAND
17. MESÁROŠOVÁ NINA / KACHI, SLOVAKIA
18. MIKE LILI / BHSE
19. NAGY BERNADETT / BVSC-ZUGLÓ
20. NOVÁ LUCIA / KACHI, SLOVAKIA
21. OLEINIK MIROSLAVA / O-KAN, UKRAINE
22. OLSEN NICOLINE / ISHOEJ, DENMARK
23. OSADCHUK NATALIA / UKF, UKRAINE
24. OZSVALDOVA LEA / CMK BB, SLOVAKIA
25. PALKOVÁ KRISTINA / VUKABU, SLOVAKIA
26. PÁPIŠTOVÁ EMA / EKONÓM, SLOVAKIA
27. POLONYOVÁ BIANKA / CMK BB, SLOVAKIA
28. RAJTÍKOVÁ TIMEA / VUKABU, SLOVAKIA
29. ROGALSKA ROKSANA / GOKKEN, POLAND
30. RUSSU IULIA / UKF, UKRAINE
31. SELIMI XHAJE / KEIKS, FYR OF MACEDONIA
32. ŠOFRÁNEKOVÁ ALEXANDRA / VUKABU, SLOVAKIA
33. STAMENOVA IVETA / N.Y. SHIELD, BULGARIA
34. SZELLEY VANESA / VUKABU, SLOVAKIA
35. TRIPA IULIA / SHOGONUL, ROMANIA
36. TRÓBERT FLÓRA / SUN DOME
37. VÁCZY ANNA / UPJŠ, SLOVAKIA
38. VARGOVÁ ZUZANA / FARMEX, SLOVAKIA