8-9 éves fiúk / 8-9 years old boys KATA
1. Grosschimdt Andrej - SSK Bratislava / Slovakia
2. Lacika Milos - Kachi Nitra / Slovakia
3. Babamurat Bazarov - Ukrainian Team / Ukraina
3. Vécsey Balázs - Dynamic / Hungary

8-9 éves fiúk / 8-9 years old boys KUMITE -32
1.Hudec Matus - KK Cadca / Slovakia
2. Vécsey Balázs - Dynamic / Hungary
3. Zhornyk Vadim - Ukrainian Team / Ukraina
3. Buzmakov Georgiy - Ukrainian Team / Ukraina

8-9 éves fiúk / 8-9 years old boys KUMITE +32
1. Bozhenko Illya - Ukrainian Team / Ukraina
2. Vécsey Balázs - Dynamic / Hungary
3. Karahyaur Georgiy - Ukrainian Team / Ukraina
3. Andreev Konstantin - Ukrainian Team / Ukraina

10-11 éves fiúk / 10-11 years old boys KATA
1. Havlicek Daniel - Rapid / Slovakia
2. Sarissky Michal - VUKABU / Slovakia
3. Antonyuk Oleksander - Ukrainian Team / Ukraina
3. Smoliga Julian - Rapid / Slovakia

10-11 éves fiúk / 10-11 years old boys KUMITE -34
1. Kovács Levente - Fighter / Hungary
2. Zurek Artur - Harasuto / Poland
3. Bajde David- Student / Croatia
3. Fuzer Tomas - VUKABU / Slovakia

10-11 éves fiúk / 10-11 years old boys KUMITE -40
1. Dzacovsky Lubos - VUKABU / Slovakia
2. Zaveryuha Andrii - Ukrainian Team / Ukraina
3. Rericha Marek - Ceske Budejovice / Czech Rep.
3. Atamanchuk Volodymyr - Ukrainian Team / Ukraina

10-11 éves fiúk / 10-11 years old boys KUMITE +40
1. Mekuta Jiri - Vodnany / Czech Rep.
2. Sych Serafym - Ukrainian Team / Ukraina
3. Shumarov Dmytro - Ukrainian Team / Ukraina
3. Wisnievsky Wojciech - Harasuto / Poland

12-13 éves fiúk / 12-13 years old boys KATA
1. Jankech Dominik - Kachi Nitra / Slovakia
2. Bartincki Attila - Olimpic / Romania
3. Vik Lukas - Slavia Liberec / Czech Rep.
3. Nagy Balázs / Hungary NT

12-13 éves fiúk / 12-13 years old boys KUMITE -45
1. Vlasak Marek - Real Team / Slovakia
2. Hübner Deniel / Hungary NT
3. Benedek István - Pest-Budai SKC / Hungary
3. Tamás Ferdinánd / Hungary NT

12-13 éves fiúk / 12-13 years old boys KUMITE -52
1. Korniychuk Dmytro - Ukrainian Team / Ukraina
2. Bogar Jan - Taiyo / Slovakia
3. Bartincki Attila - Olimpic / Romania
3. Erdesz Erik - VUKABU / Slovakia

12-13 éves fiúk / 12-13 years old boys KUMITE +52
1. Kostolnik David - VUKABU / Slovakia
2. Halmai Iulian - Crisul Negru / Romania
3. Ayoub Mohammed / Palestina NT
3. Vásárhelyi Bence - Wado SE / Hungary

14-15 éves fiúk / 14-15 years old boys KATA
1. Ufimtsev Daniil- Goju-Ryu / Russia
2. Borecky Jan - Kachi Nitra / Slovakia
3. Koch Szabolcs - Sporting Budo / Hungary
3. Menus Lukas - Kachi Nitra / Slovakia

14-15 éves fiúk / 14-15 years old boys KUMITE -52
1. Derzsi Tamás / Hungary NT
2. Himpli Lénárd / Hungary NT
3. Varga Zsolt / Hungary NT
3. György Dániel - Fighter / Hungary

14-15 éves fiúk / 14-15 years old boys KUMITE -57
1. Sánta Péter - Gou-Kai Budapest / Hungary
2. Kovács Viktor - Fighter / Hungary
3. Csizmadia Márk / Hungary NT
3. Péter Norbert - Kono KK / Hungary

14-15 éves fiúk / 14-15 years old boys KUMITE -63
1. Koryagin Yegor - Ukrainian Team / Ukraina
2. Hárspataky Gábor - Nova SE / Hungary
3. Rusóczky Árpád - Fighter / Hungary
3. Taylor Ashley - KDI / South Africa

14-15 éves fiúk / 14-15 years old boys KUMITE -70
1. Szilva Norbert / Hungary NT
2. Kandyba Dmytro - Ukrainian Team / Ukraina
3. Ufimtsev Daniil - Goju-Ryu / Russia
3. Nowak Kamil - Harasuto / Poland

14-15 éves fiúk / 14-15 years old boys KUMITE +70
1. Kandyba Dmytro - Ukrainian Team / Ukraina
2. Stefanescu Emanuel - Petrosani / Romania
3. Földesi Csaba / Hungary NT
3. Gerlei Róbert - Fighter / Hungary

Junior Ffi / Male KUMITE -55
1. Kapdebó Lóránd - Fighter / Hungary
2. Mannonen Markus / Finland NT
3. Csonka Viktor / Hungary NT
3. Kovács Norbert / Hungary NT

Junior Ffi / Male KUMITE -61
1. Szegedi Döme - Fighter / Hungary
2. Dobrotka Richard - CMK B. Bystrica / Slovakia
3. Antal István / Hungary NT
3. Pezer Krizan - Samobor / Croatia

Junior Ffi / Male KUMITE -68
1. Sulda Mirek - Ceske Budejovice / Czech Rep.
2. Szakonyi László / Hungary NT
3. Kovalcsuk Andrii - Ukrainian Team / Ukraina
3. Lapa Vladislav - Ukraininan Team / Ukraina

Junior Ffi / Male KUMITE -76
1. Lieskovsky Adam - Rapid / Slovakia
2. Munkácsy Máté / Hungary NT
3. Palkovic Michal - Kachi Nitra / Slovakia
3. Stepashko Oleksandr - Ukrainian Team / Ukraina

Junior Ffi / Male KUMITE +76
1. Virág Ádám / Hungary NT
2. Babos Michal - Bonsai / Poland
3. Maksymenko Dmitrii - Ukrainian Team / Ukraina
3. Obihod Oleksii - Ukrainian Team / Ukraina

U21 Ffi / Male KUMITE -68
1. Negaturoc Dmytro - Ukrainian Team / Ukraina
2. Dobrotka Richárd - CMK B. Bystrica / Slovakia
3. Kovalchuk Andrii - Ukrainian Team / Ukraina
3. Kőhegyi Zoltán - Fighter / Hungary

U21 Ffi / Male KUMITE -78
1. Munkácsy Máté / Hungary NT
2. Vodkov Yafim / Israel NT
3. Liseskovsky Adam - Rapid / Slovakia
3. Dojuk Oleksandr - Ukrainian Team / Ukraina

U21 Ffi / Male KUMITE +78
1. Melado Alejandro / Chile NT
2. Moss Shane - KDI / South Africa
3. Kaleta Gabriel - VUKABU / Slovakia
3. Keinanen Valtteri / Finland NT

Senior Ffi / Male KATA
1. Debreceny Jakub - VSB Ostrava / Czech Rep.
2. Urik Matej - Kachi Nitra / Slovakia
3. Allam Magdy - Alentag / Egypt
3. Toure Michal - Hanko Kai Senica / Slovakia

Senior Ffi / Male KUMITE -60
1. Dalloul Abdullah / Qatar NT
2. Horváth Ottó / Hungary NT
3. Brose Douglas - Brazil / Brazil
3. Rabie Mohamed - Alentag / Egypt

Senior Senior Ffi / Male KUMITE -67
1. Kalnins Kalvis / Latvia NT
2. Tadissi Martial - Kono KK / Hungary
3. Granat Marek - Farmex / Slovakia
3. S. Kovács Ádám / Hungary NT

Senior Ffi / Male KUMITE -75
1. Lengyel Sándor - Fighter / Hungary
2. Koci Vojtech - Ceske Budejovice / Czech Rep.
3. Firmani David / Chile NT
3. Hargitay Róbert - Koroibosz RSE / Hungary

Senior Ffi / Male KUMITE -84
1. Farmadin Klaudio - Farmex / Slovakia
2. Harnicar Andrej - CMK B. Bystrica / Slovakia
3. Drozd Ivan - Ukrainian Team / Ukraina
3. Alaraaj Younus / Qatar NT

Senior Ffi / Male KUMITE +84
1. Dias Nuno - CNG / Portugal
2. Presinsky Filip - Farmex / Slovakia
3. Motovilin Yevgen - Ukrainian Team / Ukraina
3. Moscoso Mauro / Chile NT

Ffi csapat / Team Male KUMITE
1-2. Chile NT A
1-2. Chile NT B
3. Hungary NT B
3. Hungary NT A

8-9 éves lányok / 8-9 years old girls KATA
1. Benkó Zsófia - Dynamic / Hungary
2. Baranyi Zsófia - Dynamic / Hungary
3. Stroplova Lucie - Fight Club / Czech Rep.
3. Langova Katarina - Kumade Topolcany / Slovakia

8-9 éves lányok / 8-9 years old girls KUMITE -30
1. Zolota Arina - Ukrainian Team / Ukraina
2. Benkő Zsófia - Dynamic / Hungary
3. Zelinkova Silvia - Kumade Topolcany / Slovakia
3. Stan Madalina - Petrosani / Romania

8-9 éves lányok / 8-9 years old girls KUMITE +30
1. Slobodova Sara - KK Detva / Slovakia
2. Vakhovska Anna - Ukrainian Team / Ukraina
3. Stroblova Lucie - Fight Club / Czech Rep.
3. Benkő Zsófia - Dynamic / Hungary

10-11 éves lányok / 10-11 years old girls KATA
1. Jovanovic Lana - Impuls / Serbia
2. Prpicova Simona - Real Team / Slovakia
3. Andrasiova Viktoria - VUKABU / Slovakia
3. Janekova Emma - MSK Ziar nH / Slovakia

10-11 éves lányok / 10-11 years old girls KUMITE -34
1. Langova Marcela - Kumade Topolcany / Slovakia
2. Malanta Miruna - Petrosani / Romania
3. Hamer Luna - KK Medimurje / Croatia
3. Gaborikova Romana - KK Detva / Slovakia

10-11 éves lányok / 10-11 years old girls KUMITE -40
1. Troksiarova Timea - MSK Ziar nH / Slovakia
2. Dujavova Veeronika - VUKABU / Slovakia
3. Kozmova Miriama - Farmex / Slovakia
3. Hamsikova Alexa - CMK B. Bystrica / Slovakia

10-11 éves lányok / 10-11 years old girls KUMITE +40
1. Czagány Dóra - Dynamic / Hungary
2. Vidova Rebeka - Farmex / Slovakia
3. Adamova Saskia - VUKABU / Slovakia
3. Rumplin Mateja - Nedelisce / Croatia

12-13 éves lányok / 12-13 years old girls KATA
1. Agafonova Marija Larisa - Baltijas / Latvia
2. Mierkalne Patricija - Baltijas / Latvia
3. Hieber Viktoria - Senshi KC / Hungary
3. Kreschenko Anna - Ukrainian Team / Ukraina

12-13 éves lányok / 12-13 years old girls KUMITE -43
1. Kiss Réka / Hungary NT
2. Yanevych Lina - Ukrainian Team / Ukraina
3. Crhonková Adriana - Ceske Budejovice / Czech Rep.
3. Costea Ceistabel - Crisul Negru / Romania

12-13 éves lányok / 12-13 years old girls KUMITE -50
1. Vavrova Petra - Letohrad / Czech Rep.
2. Lakatos Nóra - Budaörsi SC / Hungary
3. Kuklova Hana - Kachi Nitra / Slovakia
3. Bausseaba Aicha - Senshi KC / Hungary

12-13 éves lányok / 12-13 years old girls KUMITE +50
1. Saric Horvat Mia - Nedelisce / Croatia
2. Kunos Zsuzsanna - Hegyvidék SE / Hungary
3. Pál Tímea - Dynamic / Hungary
3. Halodova Veronika - Vodnany / Czech Rep.

14-15 éves lányok / 14-15 years old girls KATA
1. Sterck Laura / Hungary NT
2. Servilova Laura - VUKABU / Slovakia
3. Tache Marike / Hungary NT
3. Agafonova Marija Larisa - Baltijas / Latvia

14-15 éves lányok / 14-15 years old girls KUMITE -47
1. Vajda Lilien - Goju-Kai Budapest / Hungary
2. Buzanic Jelena - Nedelisce / Croatia
3. Tarasyuk Daryna - Ukrainian Team / Ukraina
3. Zavatzka Daniela - VUKABU / Slovakia

14-15 éves lányok / 14-15 years old girls KUMITE -54
1. Vanzhura Anastasiya - Ukrainian Team / Ukraina
2. Racakova Vladimira - Fight Club / Czech Rep.
3. Shcherbakova Anna - Ukrainian Team / Ukraina
3. Linkeschova Kornelia - VUKABU / Slovakia

14-15 éves lányok / 14-15 years old girls KUMITE +54
1. Győriványi Renáta / Hungary NT
2. Zelinska Maryna - Ukrainian Team / Ukraina
3. Bancsó Szabina - Budaörsi SC / Hungary
3. Kopunova Miroslava - Ekonom Trencin / Slovakia













Junior Női / Female KUMITE -48
1. Vanzhura Anastasiya - Ukrainian Team / Ukraina
2. Kucsera Anna / Hungary NT
3. Hermann Zsófia - Fighter / Hungary
3. Mehmeti Marigona - VUKABU / Slovakia

Junior Női / Female KUMITE -53
1. Attia Yassmin - Alentag / Egypt
2. Himpli Kamilla / Hungary NT
3. Ben Harosh Lior / Israel NT
3. Lacova Simona - Kachi Nitra / Slovakia

Junior Női / Female KUMITE -59
1. Keresztúry Hanna / Hungary NT
2. Suchankova Ingrid - Ekonom Trencin / Slovakia
3. Varga Fruzsina - Sporting Budo / Hungary
3. Földesiva Lenka - Farmex / Slovakia

Junior Női / Female KUMITE +59
1. Bartha Nikola - Fighter / Hungary
2. Filipova Tatyana - Ukrainian Team / Ukraina
3. Ryabova Olena - Ukrainian Team / Ukraina
3. Tatasova Patricia - Kachi Nitra / Slovakia







U21 Női / Female KUMITE -53
1. Attia Yassmin - Alentag / Egypt
2. Molnár Réka - Kowax SE / Hungary
3. Mohammed Aya - Alentag / Egypt
3. Botunova Barbora - VUKABU / Slovakia

U21 Női / Female KUNITE -60
1. Aronen Emma / Finland NT
2. Palásti Petra - Fighter / Hungary
3. Csák Klaudia - Goju-Kai Budapest / Hungary
3. Hyvarinen Johanna / Finland NT

U21 Női / Female KUMITE +60
1. Kuusisto Helena / Finland NT
2. Tatarova Dominika - CMK B. Bystrica / Slovakia
3. Lipovska Radka - VUKABU / Slovakia
3. Stepashko Anastasiya - Ukrainian Team / Ukraina

Senior Női / Female KATA
1. Balciarova Dorota - Nove zamky / Slovakia
2. Longova Katarina - Rapid / Slovakia
3. Suchankova Ingrid - Ekonom Trencin / Slovakia
3. Popovic Dzulijana - KK Postojna / Slovenia

Senior Női / Female KUMITE -50
1. Visnovska Monika - Kachi Nitra / Slovakia
2. Styrchak Nataliya - Ukrainian Team / Ukraina
3. Kovacikova Lucia - CMK B. Bystrica / Slovakia
3. Attia Yassmin - Alentag / Egypt

Senior Női / Female KUMITE -55
1. Afra Loris / Israel NT
2. Semanikova Viktoria - Farmex / Slovakia
3. Yashchysshyn Oksana - Ukrainian Team / Ukraina
3. Serogina Anita - Ukrainian Team / Ukraina

Senior Női / Female KUMITE -61
1. Kubinska Dagmara - Ekonom / Slovakia
2. Lassingleiter Fruzsina / Hungary NT
3. Seriogina Anita - Ukrainian Team / Ukraina
3. Hurko Mirela - Ukrainian Team / Ukraina

Senior Női / Female KUMITE -68
1. Ribeiro Luceila - Brazil / Brazil
2. Ricas Claudia / Chile NT
3. Langosova Lucia - VUKABU / Slovakia
3. Visnovska Ivana - Kachi Nitra / Slovakia

Senior Női / Female KUMITE +68
1. Celan Ana-Marija / Croatia NT
2. Koribanicova Janka - VUKABU / Slovakia
3. Jamieson Mary - KDI / South Africa
3. Stepashko Anastasiya - Ukrainian Team / Ukraina

Női csapat / Team Female KUMITE
1. Slovakia
2. Goju-Kai Budapest / Hungary
3. Chile NT
3. Ukrainian Team B / Ukraina