U21 Male Kata

1. BABINSKI BARTLOMIEJ / BUDOKAN WROCŁAW /  POLAND
2. BARTUŠKA DOMINIK / SKP KARATE PÍSEK /  CZECH REPUBLIC
3. DOBRZYŃSKI MIKOŁAJ / ATEMI BIELSKO-BIAŁA /  POLAND
4. ILIE SOCOLIUC / ASOCIATIA CS SPORT RECORD TIMISOARA /  ROMANIA
5. KASPRZYK BARTOSZ / ARASHI LEGNICA /  POLAND
6. LUCINSKI DAMIAN / BUDOKAN WROCŁAW /  POLAND
7. RASIEWICZ ADAM / BUDOKAN WROCŁAW /  POLAND
8. SŮKAL DAVID / L.F.CLUB KARATE, Z.S. /  CZECH REPUBLIC

U21 Male Kumite -60kg

1. BILYI DANYLO / UKF, UKRAINE
2. CATALIN MARIAN GEORGESCU / ARGES, ROMANIA
3. CHŁUS JAKUB / KAISHO, POLAND
4. CSÖPPÜ BENCE / SPORTING BUDO
5. DJAMA RIADH / A.S.A.B, ALGERIA
6. DRÁBEK DAN / ÚSTÍ N. LABEM, CZECH REPUBLIC
7. DUŠKA ENRIKO / FARMEX, SLOVAKIA
8. FEHÉR PÉTER / KOROIBOSZ
9. IOJA RAZVAN / COBRA, ROMANIA
10. IONESCU RADU / ARGES, ROMANIA
11. ISKHAKOV RUSLAN / OREL, RUSSIAN FED.
12. JANCZEWSKI MICHAŁ / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
13. KACZMAREK HUBERT / KUZI SPORT, POLAND
14. KISS ANDRAS / UTE
15. KLENIEWSKI BARTOSZ / YAMABUSHI, POLAND
16. KOSTYUKOV DMYTRO / FORTIS, UKRAINE
17. KURON BENCE / UTE
18. LOBANOV SAVELIY / UKF, UKRAINE
19. LUCA KEVIN / ZANSHIN, ROMANIA
20. MELENTIEV OSTAP / UKF, UKRAINE
21. MILOSERDNIY ALEKSANDR / LEGION, UKRAINE
22. NIKITA ORLOVS / IPPON, LATVIA
23. OSULLIVAN CONOR / WSKF, IRELAND
24. RUMIANTSEV NIKITA / UKF, UKRAINE
25. SELMECI ANDRÁS / KOROIBOSZ
26. SEREDA ARTEM / FORTIS, UKRAINE
27. SHYLONOSOV MYKYTA / NORVEN, UKRAINE
28. SLOTA JAKUB / BUDOKAN, POLAND
29. SMILKOVSKI STOLE / OLIMPIC, FYR OF MACEDONIA
30. SODA WORAKARN / KBI, THAILAND
31. SUSANU ALEXANDRU / OTOPENI, ROMANIA
32. TANAŚ KONRAD / PLESZEW, POLAND

U21 Male Kumite -67kg

1. ACKOVSKI ROBERTO / METALURG, FYR OF MACEDONIA
2. ANDREI GHITA / ARGES, ROMANIA
3. BAICU ORLANDO / COBRA, ROMANIA
4. BENEA LAURENTIU / SHOGONUL, ROMANIA
5. BOROVYK BOGDAN / UKF, UKRAINE
6. COLLINS RUAIDHRI / I.K.K.U., IRELAND
7. CUFFARO LUIGI / BUDOKAN, ITALY
8. DZIEKOŃSKI DAWID / KAISHO, POLAND
9. HAJDU MATEJ / SSK BA, SLOVAKIA
10. JENSEN OLIVER / ISHOEJ, DENMARK
11. KALOCSAI ZOLTAN / YAKUZA, ROMANIA
12. KICHERMAN OLEKSANDR / UKF, UKRAINE
13. KOSTOV MARKO / OLIMPIC, FYR OF MACEDONIA
14. MATEJKA JÁN / VISION, CZECH REPUBLIC
15. MÓROCZ ÁKOS / BÁTASZÉK
16. NAHIRNYI VLADYSLAV / LEADER, UKRAINE
17. NETOLICKÝ RADEK / ODDÍL, CZECH REPUBLIC
18. NICHOLS DAVID / UTE
19. PANKO YURII / UKF, UKRAINE
20. PLAHN JONAS / ISHOEJ, DENMARK
21. RIEDL DENIS / CMK BB, SLOVAKIA
22. RIVOV VASIL / AIDA, BULGARIA
23. SABIECKI MIŁOSZ / SENSHI, POLAND
24. SALEEM LUQMAN / YUJO-KAI, DENMARK
25. STRAVOGIANNIS GEORGIOS / BUDOKAN, GREECE
26. SZEWCZYK KRZYSZTOF / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
27. TAPAJČÍK SAMUEL / CMK BB, SLOVAKIA
28. TOKARENKO VLADYSLAV / FORTIS, UKRAINE
29. VAKARELOV18 RADOSLAV / RONIN11, BULGARIA

U21 Male Kumite -75kg

1. BEDNÁŘ MARTIN / FIGHT CLUB, CZECH REPUBLIC
2. CÍCH FILIP / RAPID, SLOVAKIA
3. DŽAČOVSKÝ LUBOŠ / CMK BB, SLOVAKIA
4. ERDŐS MARTIN / MTK
5. FALUSI MARCELL / UTE
6. FANČO TOMÁŠ / RAPID, SLOVAKIA
7. GRZEGORCZUK DAMIAN / KAISHO, POLAND
8. HOTEA CRISTIAN / YAKUZA, ROMANIA
9. KARAS OLEKSANDR / LEADER, UKRAINE
10. KRAVVARITIS GEORGIOS / MERMIGKOUSIS, GREECE
11. KSENZHYK VIKTOR / FORTIS, UKRAINE
12. KÜHNEL PHILIPP / WALSERFELD, AUSTRIA
13. LINDHAGE JACOBSEN NICOLAI / BUSHI, DENMARK
14. MATEJKA JAKUB / VISION, CZECH REPUBLIC
15. NAGY BALÁZS / KSI
16. PODSKLAN DAVID / DUKLA, SLOVAKIA
17. STEFAN DUMITRESCU / ARGES, ROMANIA
18. TÖLPT ERKO / BUDO, ESTONIA
19. VIBERG MADS / BUDOSPORTSKARATE, DENMARK
20. VOGT FILIP / PLESZEW, POLAND
21. WHEELDON SAM / WSKF, IRELAND
22. WORONOWICZ ARKADIUSZ / KAISHO, POLAND

U21 Male Kumite -84kg

1. ALFANI LEONARDO / BUDOKAN, ITALY
2. CSATÓ ERIK / GANZ-KESJÁR
3. DENIS IOVESCU / SPORT RECORD, ROMANIA
4. ELES BENCE / YAKUZA, ROMANIA
5. FEDOR MARTIN / VUKABU, SLOVAKIA
6. FUZER JÁN / VUKABU, SLOVAKIA
7. GEOGHEGAN MOORE CONALL / WIKF, IRELAND
8. GYOVAI ROLAND / MTK
9. GYURIK ADI / RAPID, SLOVAKIA
10. HAAG JIMMY / SHOKAIDO, SWEDEN
11. HATALA RICHARD / VUKABU, SLOVAKIA
12. KNIRSCH MARCELL / VASAS
13. LIUBCHANKA PAVEL / BKF, BELARUS
14. ONCHULENKO RODION / LEADER, UKRAINE
15. ORTOULIDIS ANASTASIOS / LAKKOMA, GREECE
16. SADIKOVS DENS / R. SADIKOV, LATVIA
17. VLAD RIZEA / ARGES, ROMANIA

U21 Male Kumite +84kg

1. BITTO PAVOL / SLOVSPORT TRNAVA, SLOVAKIA
2. CSATÓ DÁNIEL / GANZ-KESJÁR
3. DOLINIČ RICHARD / VUKABU, SLOVAKIA
4. GEBKA MACIEJ / BUDOKAN, POLAND
5. HALATINS MAKSIMS / VIDZEMES, LATVIA
6. HUREYEU ALIAKSEI / BKF, BELARUS
7. JANO TAMAS / UTE
8. JÓBA ATTILA / TAIYÓ, SLOVAKIA
9. NIKOPOULOS ATANASIOS / EDESSAS, GREECE
10. PONGÓ KRISZTIÁN / NIHON
11. SZKOTNICZKY ÁKOS / VASAS
12. TIZEDES ÁKOS / ÉMSKE
13. VASILE DUMITRU ALEXANDRU / CAMPIONILOR, ROMANIA

U21 Female Kata

1. BRACIKOWSKA KAMILA / OBORNICKI KLUB KARATE /  POLAND
2. GAWEŁ ELIZA / ATEMI BIELSKO-BIAŁA /  POLAND
3. PUGACHOVA KRISTINA / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
4. SCHMIEDOVÁ MICHAELA / KARATE KLUB ŠIN - MU HODONÍN /  CZECH REPUBLIC
5. SEDEK SHAHD / ALZOHOUR CLUB EGYPT /  EGYPT
6. SERENA DAGNINO / PRO RECCO KARATE ASD /  ITALY

U21 Female Kumite -50kg

1. CRHONKOVÁ ADRIANA / TJK CB, CZECH REPUBLIC
2. FILIPOVA VICTORIA / RONIN11, BULGARIA
3. GANNON SEONA / WSKF, IRELAND
4. GRABSKA DARIA / CHAMPION, POLAND
5. KISSIMON RÉKA / BVSC-ZUGLÓ
6. KLEMENT KÁRMEN / VASAS
7. MUIZNIECE MARIJA LUIZE / IPPON, LATVIA
8. PANČIOVÁ DOMINIKA / VUKABU, SLOVAKIA
9. RÓNAI LILI / UTE
10. SPÁLOVÁ TEREZA / SSK BA, SLOVAKIA
11. STANCIU DENISA ANDREEA / OTOPENI, ROMANIA
12. VEISOVÁ DOMINIKA / MŠK ŽIAR, SLOVAKIA

U21 Female Kumite -55kg

1. BOGÁROVÁ DOMINIKA / DUKLA, SLOVAKIA
2. BURGEROVÁ MONIKA / TJK CB, CZECH REPUBLIC
3. KABAČOVA NIKOLA / CMK BB, SLOVAKIA
4. KADAR RAMONA / UTE
5. KRSTEVSKA SARA / METALURG, FYR OF MACEDONIA
6. KUKLOVA HANA / ŽILINA, SLOVAKIA
7. KUZIOŁA NATALIA / SENSHI, POLAND
8. MIKULSKA WERONIKA / BUDOKAN, POLAND
9. SABIECKA JULIA / SENSHI, POLAND
10. SINCHUKOVSKA SYUZEN / UKF, UKRAINE
11. TÓTH DZSENIFER / ÉMSKE
12. VÉGH DORINA / VASAS

U21 Female Kumite -61kg

1. ALEXANDRA PANA / ARGES, ROMANIA
2. BIL ILONA / UKF, UKRAINE
3. BOROSAN VERONIKA / UKF, UKRAINE
4. DZYACHKOVA ANASTASIA / VITEBSKAJA OBLAST, BELARUS
5. HRNKOVÁ SARAH / ŽILINA, SLOVAKIA
6. IOANA POPESCU / GOLDEN, ROMANIA
7. KORIDZE ERIKA / FUDZI, LATVIA
8. LALIOVÁ VIKTÓRIA / CMK BB, SLOVAKIA
9. LUNDQUIST AAKERMAN SARAH / BSI, DENMARK
10. MRÁZOVÁ SIMONA / DOLNÝ KUBÍN, SLOVAKIA
11. NEHILOVÁ MERCEDES / CMK BB, SLOVAKIA
12. PETROGLOU THEODOSIA / BUDOKAN, GREECE
13. SMETANOVÁ TERÉZIA / VUKABU, SLOVAKIA
14. SZALAI ZSUZSANNA / AC-SINUS SE
15. TAKÁCS VIRÁG VIVIEN / TORIKI
16. TKACH ANASTASIIA / O-KAN, UKRAINE

U21 Female Kumite -68kg

1. CZAGÁNY DÓRA / MTK
2. HORVATH NORA VIRAG / UTE
3. KLEPACKA KAROLINA / KAISHO, POLAND
4. LIPIŃSKA PAULINA / GOKKEN, POLAND
5. PILLÁROVÁ TATIANA / VUKABU, SLOVAKIA
6. ROMOCEA DIANA / SHOGONUL, ROMANIA
7. RŮŽIČKOVÁ ANETA / TJK CB, CZECH REPUBLIC
8. ŠÁCHOVÁ MARTINA / TJK CB, CZECH REPUBLIC
9. SADOVSKA KATERYNA / UKF, UKRAINE
10. TAPAJČÍKOVÁ TATIANA / CMK BB, SLOVAKIA
11. VASS RÉKA VIRÁG / ÉLETFORRÁS-DO

U21 Female Kumite +68kg

1. ADAMOVÁ SASKIA / VUKABU, SLOVAKIA
2. BANAT PAULINA / BUDOKAN, POLAND
3. FAUR NATALIA / SHOGONUL, ROMANIA
4. HARAST KINGA / HARASUTO, POLAND
5. JELŽOVÁ NINA / MŠK ŽIAR, SLOVAKIA
6. KOVALOVA OLGA / UKF, UKRAINE
7. VONDRŮ VIKTORIE / FIGHT CLUB, CZECH REPUBLIC