U10 Male Kata

1. ANDREI VINTER / SHOGUNUL ORADEA /  ROMANIA
2. BABICH ILLIA / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
3. DIAKONU NYKYTA / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
4. EGOROV GEORGIY / OREDEJ /  RUSSIAN FEDERATION
5. KUKHTIN VLADYSLAV / TAIKAN_UKR_KH /  UKRAINE
6. MELNYK ARTEMII / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
7. MOTIN NIKITA / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
8. OČKO GAL / KARATEKLUB SEKI SV. JERNEJ /  SLOVENIA
9. SHEMET DANILO / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE

U10 Male Kumite -27kg

1. BALUCHA MAXIM / VUKABU, SLOVAKIA
2. BENEA RAUL / SHOGONUL, ROMANIA
3. BENEA ROBERT / SHOGONUL, ROMANIA
4. BENE-GILANYI BENEDEK / UTE
5. BENKE ÁRMIN / BVSC-ZUGLÓ
6. DANILCHENKO GLEB / UKF, UKRAINE
7. EDUARD STRELTSOV / PASHAEV, UKRAINE
8. FARKAŠ SAMUEL / VUKABU, SLOVAKIA
9. KELLER BALÁZS / BHSE
10. KOLOMIETS OLEG / UKF, UKRAINE
11. KUKHTIN VLADYSLAV / TAIKAN, UKRAINE
12. KYSUCKÝ LUKÁŠ / VUKABU, SLOVAKIA
13. LENCAR DENIS / SHOGONUL, ROMANIA
14. NAKONECHNYI KIRIL / UKF, UKRAINE
15. NEDOLUZHENKO MYKHAILO / UKF, UKRAINE
16. PIRČÁK RENÉ / VUKABU, SLOVAKIA
17. PLICHTA BRUNO / VUKABU, SLOVAKIA
18. ŠALKO AUREL / DETVA, SLOVAKIA
19. SARKADI SEBESTYÉN / BUDAÖRS
20. SAVCHENKO KIRILL / LEGION, UKRAINE
21. STULNIKOV MAKAR / PASHAEV, UKRAINE
22. SZŐCS MIKSA / SPORTING BUDO
23. YAROSHENKO VLADYSLAV / UKF, UKRAINE
24. ŽABKA OLIVER / CMK BB, SLOVAKIA

U10 Male Kumite -32kg

1. AZANS MAKSIMS / BALTIC KK, LATVIA
2. BABICH ILLIA / O-KAN, UKRAINE
3. BOHACHUK ILLIA / UKF, UKRAINE
4. CHOVANEC DANIEL / DETVA, SLOVAKIA
5. CHRENKO SAMUEL / CMK BB, SLOVAKIA
6. COJOCARIU LUCAS / GOLDEN, ROMANIA
7. DANILCHENKO GLEB / UKF, UKRAINE
8. DIAKONU NYKYTA / O-KAN, UKRAINE
9. EDUARD STRELTSOV / PASHAEV, UKRAINE
10. GAVRILOV IVAN / IVANOVSKAJA, RUSSIAN FED.
11. GURTOVENKO MAKAR / UKF, UKRAINE
12. HANDZHIEV BORIS / RONIN11, BULGARIA
13. HECKER ARMIN / UTE
14. ISHUNIN ILYA / IVANOVSKAJA, RUSSIAN FED.
15. KLOCHAI DMYTRO / UKF, UKRAINE
16. KOLOMIETS OLEG / UKF, UKRAINE
17. KRAJČIK FILIP / SLOVSPORT TRNAVA, SLOVAKIA
18. KRYZHANOVSKYI EHOR / UKF, UKRAINE
19. KVASNICA MARTIN / KACHI, SLOVAKIA
20. KYRYCHENKO PAVLO / UKF, UKRAINE
21. KYRYLO LUNO / PASHAEV, UKRAINE
22. LAUCKIS ARTEMIJS / BALTIC KK, LATVIA
23. LISTRATOV TYMOFII / UKF, UKRAINE
24. MARCHENKO ROMAN / O-KAN, UKRAINE
25. MELNYK ARTEMII / O-KAN, UKRAINE
26. NAŇO TOMÁŠ / KUMADE, SLOVAKIA
27. PAPADOPOULOS DIMOSTHENIS / LAKKOMA, GREECE
28. POBEREZHNIY YEGOR / LEGION, UKRAINE
29. RUSANDA DAVID / SHOGONUL, ROMANIA
30. SHULIAK MAKSYM / UKF, UKRAINE
31. SIDOROV EGOR / IVANOVSKAJA, RUSSIAN FED.
32. SOLOMON HLEB / LEADER, UKRAINE
33. ŠŤÁHLAVSKÝ DAVID / RED DRAGON, CZECH REPUBLIC
34. STANKOV SERGEY / LEGION, UKRAINE
35. STUKALO ANTON / UKF, UKRAINE
36. STULNIKOV MAKAR / PASHAEV, UKRAINE
37. TATAROVSKIY ARTEM / LEGION, UKRAINE
38. TOMCSÁK-KISS BENCE / BVSC-ZUGLÓ
39. TROITSKIY MIHAIL / LEGION, UKRAINE
40. VASILÍK DANIEL / STARÁ ĽUBOVŇA, SLOVAKIA
41. VOITSEKHOVSKYI MYKOLA / UKF, UKRAINE
42. YAKIMOV KONSTANTYN / UKF, UKRAINE
43. YAROSHENKO VLADYSLAV / UKF, UKRAINE
44. ZAKMANS MARKS / BALTIC KK, LATVIA
45. ZEMSKOV NIKITA / IVANOVSKAJA, RUSSIAN FED.
46. ZSARGÓ BOTOND / BVSC-ZUGLÓ

U10 Male Kumite +32kg

1. ANTOŠ DOMINIK / IGLOW, SLOVAKIA
2. BABICH ILLIA / O-KAN, UKRAINE
3. BOLDIN KIRILL / IVANOVSKAJA, RUSSIAN FED.
4. DONEA CLAUDIUS / SHOGONUL, ROMANIA
5. DRIK MATVII / UKF, UKRAINE
6. ELIÁŠ MATÚŠ / KACHI, SLOVAKIA
7. FELBER SAMUEL / FARMEX, SLOVAKIA
8. FERRARINI FRANCESCO / ASD JUDO KARATE, ITALY
9. GOČÍK TOMÁŠ / VUKABU, SLOVAKIA
10. GRES OSTAP / PASHAEV, UKRAINE
11. GURTOVENKO MAKAR / UKF, UKRAINE
12. GYURICS LAJOS / BVSC-ZUGLÓ
13. HENERALCHUK DANYLO / UKF, UKRAINE
14. KONONENKO MYKHAILO / UKF, UKRAINE
15. KYRYLO LUNO / PASHAEV, UKRAINE
16. LISTRATOV TYMOFII / UKF, UKRAINE
17. LOCH TOMÁŠ / FARMEX, SLOVAKIA
18. MARCHENKO ROMAN / O-KAN, UKRAINE
19. MATOUŠEK LIBOR / TJK CB, CZECH REPUBLIC
20. MITRÍK RICHARD / VUKABU, SLOVAKIA
21. MOTIN NIKITA / O-KAN, UKRAINE
22. OČKO GAL / SEKI SV. JERNEJ, SLOVENIA
23. RITENIEKS GUSTAVS / BALTIC KK, LATVIA
24. SHEMET DANILO / O-KAN, UKRAINE
25. SHUMOVICH MIHAIL / LEGION, UKRAINE
26. SMOLYANETS ALEKSANDR / LEGION, UKRAINE

U10 Female Kata

1. BEKIROVA ZARINA / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
2. BUCHNEVA ANGELINA / OREDEJ /  RUSSIAN FEDERATION
3. DASZKIEWICZ IGA / STOWARZYSZENIE SPORTOWE YAMABUSHI BYDGOSZCZ /  POLAND
4. DAVYDCHUK ELEONORA / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
5. MARKOVÁ INGRID / KK TOPOLCANY /  SLOVAKIA
6. MARKOVSKA DARIA / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
7. WENDERLOVÁ MIRIAM / KK TOPOLCANY /  SLOVAKIA

U10 Female Kumite -30kg

1. BEKIROVA ZARINA / O-KAN, UKRAINE
2. COSTACHE AIDA MARIA / OTOPENI, ROMANIA
3. HALECKÁ SOFIA / VUKABU, SLOVAKIA
4. HUBINSKÁ LINDA / FARMEX, SLOVAKIA
5. HULINOVÁ EMA / DETVA, SLOVAKIA
6. JELINSKA KINGA - MAGDALENA / BUSHIDO, LATVIA
7. KOVALEVA KIRA / LEGION, UKRAINE
8. KRNÁČOVÁ NATÁLIA / DETVA, SLOVAKIA
9. MARKOVSKA DARIA / O-KAN, UKRAINE
10. MILANOVA ANELIA / N.Y. SHIELD, BULGARIA
11. MUDZHUK ALONA / UKF, UKRAINE
12. POPOVA ALEKSANDRA / BUSHIDO, LATVIA
13. SLÁVIKOVÁ LUCIA / KUMADE, SLOVAKIA
14. SPRADZINA ARIANNA / BUSHIDO, LATVIA
15. ZUBAVA MARHARYTA / VITEBSKAJA OBLAST, BELARUS

U10 Female Kumite +30kg

1. ÁDÁM ADRIENN / ÉVÖGY
2. ÁDÁM VIVIEN / BUDAÖRS
3. DAVYDCHUK ELEONORA / O-KAN, UKRAINE
4. GUBOVÁ KLÁRA / VUKABU, SLOVAKIA
5. GYURICS LILIEN / BVSC-ZUGLÓ
6. HATALOVÁ SOFIA / KUMADE, SLOVAKIA
7. ILAVSKÁ KRISTÍNA / FARMEX, SLOVAKIA
8. JAKAB ESZTER / MTK
9. JELINSKA KINGA - MAGDALENA / BUSHIDO, LATVIA
10. KOČIŠOVÁ KATARÍNA / VUKABU, SLOVAKIA
11. KŐTELESOVÁ SOFIA / VUKABU, SLOVAKIA
12. ĽUPTÁKOVÁ TATIANA / DETVA, SLOVAKIA
13. MUDZHUK ALONA / UKF, UKRAINE
14. NÉMETH LILIÁNA / BVSC-ZUGLÓ
15. POPOVA ALEKSANDRA / BUSHIDO, LATVIA
16. SPRADZINA ARIANNA / BUSHIDO, LATVIA
17. TAMÁSI PANNA FRUZSINA / MTK
18. TROBLOVÁ SILVA / TJK CB, CZECH REPUBLIC