Senior Male Kata

1. BARTUŠKA DOMINIK / SKP KARATE PÍSEK /  CZECH REPUBLIC
2. CIEŚLIK SZYMON / LUDOWY ZESPÓŁ SPORTOWY KARATE-DO GŁUBCZYCE /  POLAND
3. LUCINSKI DAMIAN / BUDOKAN WROCŁAW /  POLAND
4. MACZKA BARTOSZ / ATEMI BIELSKO-BIAŁA /  POLAND
5. NEDELKOVSKI ALEKSANDAR / KARATE CLUB METALURG /  FYR OF MACEDONIA
6. NGUYEN THANH-TUNG / UTE HUNGARY /  HUNGARY
7. PRIČINS IVARS / BUSHIDO KARATE CLUB LATVIA 1 /  LATVIA
8. SHRESTHA MANDAY_KAJI / BALKUMARI KARATE CLUB /  NEPAL
9. SŮKAL DAVID / L.F.CLUB KARATE, Z.S. /  CZECH REPUBLIC
10. SZCZYPKOWSKI MAKSYMILIAN / BUDOKAN WROCŁAW /  POLAND
11. TOMICZEK MATEUSZ / ATEMI BIELSKO-BIAŁA /  POLAND

Senior Male Kumite -60kg

1. BILYI DANYLO / UKF, UKRAINE
2. BORZI BALÁZS / SZARVAS
3. DRÁBEK DAN / ÚSTÍ N. LABEM, CZECH REPUBLIC
4. FEHÉR PÉTER / KOROIBOSZ
5. GOGOLOSI BOGDAN MARIAN FLORIN / CSU CRAIOVA, ROMANIA
6. HASANEN YEHIA / MIYAGI KAN, AUSTRALIA
7. HÜBNER DÁNIEL / KSI
8. IOJA RAZVAN / COBRA, ROMANIA
9. ISKHAKOV RUSLAN / OREL, RUSSIAN FED.
10. JAY VICTOR / BUSHI, DENMARK
11. KHADKA GOVINDA / BALKUMARI, NEPAL
12. KISS ANDRAS / UTE
13. KLENIEWSKI BARTOSZ / YAMABUSHI, POLAND
14. KURON BENCE / UTE
15. MITRICA IONUT / CSU CRAIOVA, ROMANIA
16. OSULLIVAN CONOR / WSKF, IRELAND
17. PANDEY KUSHAL / KARATE DO, NEPAL
18. PLAKHUTIN EVGENII / RNT, RUSSIAN FEDERATION
19. RUPPERT BENCE / BVSC-ZUGLÓ
20. SAVIN ILIA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
21. SELMECI ANDRÁS / KOROIBOSZ
22. SHOTA LEONARD / LAKKOMA, GREECE
23. SIERADZKI JAN / BUDOKAN, POLAND
24. SUSANU ALEXANDRU / OTOPENI, ROMANIA
25. SUSTRIETOV DENIS / LEGION, UKRAINE

Senior Male Kumite -67kg

1. ACKOVSKI ROBERTO / METALURG, FYR OF MACEDONIA
2. ALALI SAYED HASHEM / ALYARMOUK, KUWAIT
3. ANDREI GHITA / ARGES, ROMANIA
4. BAICU ORLANDO / COBRA, ROMANIA
5. BAJEANU BOGDAN STEFAN / DINAMO, ROMANIA
6. BERICHE KHALED / A.S.A.B, ALGERIA
7. COLLINS RUAIDHRI / I.K.K.U., IRELAND
8. CUFFARO LUIGI / BUDOKAN, ITALY
9. DRĄŻEWSKI MACIEJ / PLESZEW, POLAND
10. FERDINÁND TAMÁS / MTK
11. GAIGY ROM / IKA, ISRAEL
12. GASANOV ARTUR / RNT, RUSSIAN FEDERATION
13. GILL BARNEY JACK / FUSHIN RYU, NEW ZEALAND
14. GOGOLOSI BOGDAN MARIAN FLORIN / CSU CRAIOVA, ROMANIA
15. GORENC DENIS / KZS, SLOVENIA
16. GUTNIK ALEXANDER / RNT, RUSSIAN FEDERATION
17. HOMOLA MATEJ / DUKLA, SLOVAKIA
18. IORDACHE GABRIEL / CSU CRAIOVA, ROMANIA
19. KALOCSAI ZOLTAN / YAKUZA, ROMANIA
20. KONEČNÝ ANDREJ / ŽILINA, SLOVAKIA
21. KRAUTSOU ARTSIOM / BKF, BELARUS
22. KUJAWA JONATAN / AZS UP WROCŁAW, POLAND
23. LYCHAGIN FEDOR / RNT, RUSSIAN FEDERATION
24. MAHARJAN MUKUNDRA / BALKUMARI, NEPAL
25. MITRICA IONUT / CSU CRAIOVA, ROMANIA
26. MUNTAEN SONGVUT / KBI, THAILAND
27. MURTAZALIEV MAGOMEDRASUL / RNT, RUSSIAN FEDERATION
28. NAHIRNYI VLADYSLAV / LEADER, UKRAINE
29. NICHOLS DAVID / UTE
30. PLAHN JONAS / ISHOEJ, DENMARK
31. RAILIC MLADEN / KZS, SLOVENIA
32. RESHAM ADHIKARI / KARATE DO, NEPAL
33. RIVOV VASIL / AIDA, BULGARIA
34. SABIECKI MIŁOSZ / SENSHI, POLAND
35. STRAVOGIANNIS GEORGIOS / BUDOKAN, GREECE
36. WOLAK MICHAŁ / GOKKEN, POLAND

Senior Male Kumite -75kg

1. BOGUSZEWSKI MACIEJ / BODAIKAN, POLAND
2. HAMIDI FARDIN / LEISTUNGSZENTRUM, AUSTRIA
3. HÁRSPATAKI GÁBOR / MTK
4. HORVÁTH IGOR / SSK BA, SLOVAKIA
5. HOTEA CRISTIAN / YAKUZA, ROMANIA
6. IORDACHE GABRIEL / CSU CRAIOVA, ROMANIA
7. KARAS OLEKSANDR / LEADER, UKRAINE
8. KUBIČKA PETR / FIGHT CLUB, CZECH REPUBLIC
9. LINDHAGE JACOBSEN NICOLAI / BUSHI, DENMARK
10. MIZOV BESLAN / RNT, RUSSIAN FEDERATION
11. NAGY BALÁZS / KSI
12. OUADAH ZOUBIR / A.S.A.B, ALGERIA
13. PARAJULI SUJAN / KARATE DO, NEPAL
14. PODSKLAN DAVID / DUKLA, SLOVAKIA
15. RIABOV GLEB / RNT, RUSSIAN FEDERATION
16. ROSINSKI KAMIL / BUDOKAN, POLAND
17. SHCHERBAN ALEKSANDR / RNT, RUSSIAN FEDERATION
18. SKOPIN DMITRII / RNT, RUSSIAN FEDERATION
19. STAWIARSKI SZYMON / HARASUTO, POLAND
20. STOYANOV PAVEL / N.Y. SHIELD, BULGARIA
21. TAMAS ANDRAS / VERAS ACADEMY, ENGLAND
22. TÖLPT ERKO / BUDO, ESTONIA
23. VIBERG MADS / BUDOSPORTSKARATE, DENMARK
24. VOGT FILIP / PLESZEW, POLAND
25. YAHIRO TSUNEARI / MIYAGI KAN, AUSTRALIA

Senior Male Kumite -84kg

1. AKROUT MOUADH / IKBKARATE, FRANCE
2. BENDAHMAN HAMZA / A.S.A.B, ALGERIA
3. DENISENKO DENIS / RNT, RUSSIAN FEDERATION
4. FEDOR MARTIN / VUKABU, SLOVAKIA
5. FOŘT JAKUB / KKTKV, CZECH REPUBLIC
6. GEOGHEGAN MOORE CONALL / WIKF, IRELAND
7. GUGLEVATYI DMITRII / RNT, RUSSIAN FEDERATION
8. GYIMESI BALÁZS / YAMA
9. GYORGY DANIEL / BVSC-ZUGLÓ
10. GYURIK ADI / RAPID, SLOVAKIA
11. HAAG JIMMY / SHOKAIDO, SWEDEN
12. HIDASI TIBOR / UTE
13. HONING DAVID BUDA / BVSC-ZUGLÓ
14. IGNATEV SERGEI / RNT, RUSSIAN FEDERATION
15. JANO TAMAS / UTE
16. KANDYBA DMYTRO / UKF, UKRAINE
17. KRYCH JIŘÍ / FIGHT CLUB, CZECH REPUBLIC
18. KRYKOWSKI MARCIN / BODAIKAN, POLAND
19. LARSEN STEFFEN / TIGER, NORWAY
20. MBONGO HERBELIN / INTER EVREUX, FRANCE
21. MEGRABIAN ARSEN / RNT, RUSSIAN FEDERATION
22. NAVRUZOV TIMUR / OREL, RUSSIAN FED.
23. ONCHULENKO RODION / LEADER, UKRAINE
24. OZEROVS ANDREJS / IPPON, LATVIA
25. PINCHUK SERGII / UKF, UKRAINE
26. RETTENBACHER ROBIN / SALZBURGER KV, AUSTRIA
27. SADIKOVS DENS / R. SADIKOV, LATVIA
28. SILVA DIEGO / SAMARA JARDIM, BRAZIL
29. VIRÁG ANDRÁS / MTK
30. VLAD RIZEA / ARGES, ROMANIA

Senior Male Kumite +84kg

1. ANTOKHII VASILII / RNT, RUSSIAN FEDERATION
2. BĄBOS MICHAŁ / AZS UP WROCŁAW, POLAND
3. BALLA DÁNIEL / BUSHIDO-VIADUKT
4. BARBULOVIC STEFAN / LEISTUNGSZENTRUM, AUSTRIA
5. BITTO PAVOL / SLOVSPORT TRNAVA, SLOVAKIA
6. GEBKA MACIEJ / BUDOKAN, POLAND
7. GORBATKO MAKSIM / RNT, RUSSIAN FEDERATION
8. GREVTSOV OLEKSANDER / UKF, UKRAINE
9. HALATINS MAKSIMS / VIDZEMES, LATVIA
10. HERMANN TOMÁŠ / TJK CB, CZECH REPUBLIC
11. JÓBA ATTILA / TAIYÓ, SLOVAKIA
12. KARAZHIGITOV ZAKIR / RNT, RUSSIAN FEDERATION
13. MANEA ROBERT / ZANSHIN, ROMANIA
14. MIGDALSKI MARIUSZ / BUSHIDO, POLAND
15. NIKOLAY BURYAK / NORVEN, UKRAINE
16. NIKOPOULOS ATANASIOS / EDESSAS, GREECE
17. PAUN IONUT ALEXANDRU / OTOPENI, ROMANIA
18. PSHENYTSIN ALEKSANDR / RNT, RUSSIAN FEDERATION
19. SAMARINOV ARTEM / RNT, RUSSIAN FEDERATION
20. SLEDZEVSKIS ROMANS / SALASPILS, LATVIA
21. SOŁTYSIAK BARTŁOMIEJ / PLESZEW, POLAND
22. TALIBOV RYZVAN / UKF, UKRAINE
23. VASILE DUMITRU ALEXANDRU / CAMPIONILOR, ROMANIA

Senior Male Kumite Open

1. AKROUT MOUADH / IKBKARATE /  FRANCE
2. BĄBOS MICHAŁ / AZS UP WROCŁAW /  POLAND
3. CUFFARO LUIGI / BUDOKAN MONTELUPO /  ITALY
4. GEBKA MACIEJ / BUDOKAN WROCŁAW /  POLAND
5. GEOGHEGAN_MOORE CONALL / WIKF IRELAND /  IRELAND
6. GILL BARNEY_JACK / FUSHIN RYU KARATE /  NEW ZEALAND
7. HASANEN YEHIA / MIYAGI KAN KARATE /  AUSTRALIA
8. HERMANN TOMÁŠ / TJ KARATE ČESKÉ BUDĚJOVICE /  CZECH REPUBLIC
9. HIDASI TIBOR / UTE HUNGARY /  HUNGARY
10. JAY VICTOR / BUSHI KARATE /  DENMARK
11. KRAUTSOU ARTSIOM / BELARUS KARATE FEDERATION /  BELARUS
12. LINDHAGE_JACOBSEN NICOLAI / BUSHI KARATE /  DENMARK
13. MAHARJAN MUKUNDRA / BALKUMARI KARATE CLUB /  NEPAL
14. MIGDALSKI MARIUSZ / BUSHIDO BYDGOSZCZ /  POLAND
15. MUNTAEN SONGVUT / KRABI KARATEDO CLUB /  THAILAND
16. NAVRUZOV TIMUR / OREL KARAT RUS /  RUSSIAN FEDERATION
17. NIKOLAY BURYAK / NORVEN /  UKRAINE
18. OSULLIVAN CONOR / WSKF IRELAND /  IRELAND
19. OZEROVS ANDREJS / IPPON.LV /  LATVIA
20. PAUN IONUT_ALEXANDRU / CS OTOPENI /  ROMANIA
21. RETTENBACHER ROBIN / SALZBURGER KARATEVERBAND /  AUSTRIA
22. SODA WORAKARN / KRABI KARATEDO CLUB /  THAILAND
23. SOŁTYSIAK BARTŁOMIEJ / PLESZEWSKI KLUB KARATE /  POLAND
24. TALIBOV RYZVAN / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
25. VIBERG MADS / BUDO SPORTSKARATE HOLSTEBRO /  DENMARK
26. YAHIRO TSUNEARI / MIYAGI KAN KARATE /  AUSTRALIA
27. ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ / ΑΣ ΚΑΡΑΤΕ ΕΔΕΣΣΑΣ /  GREECE

Senior Male Team Kumite


Senior Female Kata

1. AMATO CAROLINA / CS ESERCITO /  ITALY
2. BALCIAROVÁ DOROT / DUKLA BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
3. BRACIKOWSKA KAMILA / OBORNICKI KLUB KARATE /  POLAND
4. CHABANOVA VALERIIA / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
5. FABREGAS FRANCESCA / MTK BUDAPEST /  HUNGARY
6. GAWEŁ ELIZA / ATEMI BIELSKO-BIAŁA /  POLAND
7. MIŠKOVÁ VERONIKA / BUDO KAN Z.S. /  CZECH REPUBLIC
8. NEOG RICHA / RICHA NEOG /  INDIA
9. OVECKOVA ALZBETA / KK TEKDAN BRATISLAVA /  SLOVAKIA
10. SERENA DAGNINO / PRO RECCO KARATE ASD /  ITALY
11. SIMONIC MASA / KARATE FEDERATION OF SLOVENIA /  SLOVENIA
12. SITTHIWONG PRAIFAH / FU RIN KA ZAN /  THAILAND
13. VAŇUŠANIKOVÁ JANA / SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA /  SLOVAKIA
14. ZAPOROZHCHENKO GALYNA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
15. STEFÁN ILDIKÓ / GYHLSE / HUNGARY
16. SZÉCSÉNYI VIVIEN / KSI / HUNGARY
17. STERCK LAURA / MTK BUDAPEST / HUNGARY

Senior Female Kumite -50kg

1. ASADULLINA DALIA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
2. CAMPI PIMENTA TAMILLIS / ASKABUSA, BRAZIL
3. CRHONKOVÁ ADRIANA / TJK CB, CZECH REPUBLIC
4. DEPTA MARIA / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
5. FILIPOVA VICTORIA / RONIN11, BULGARIA
6. GANNON SEONA / WSKF, IRELAND
7. GRABSKA DARIA / CHAMPION, POLAND
8. KISSIMON RÉKA / BVSC-ZUGLÓ
9. KLEMENT KÁRMEN / VASAS
10. KOVAČIKOVÁ LUCIA / CMK BB, SLOVAKIA
11. KURBEGOVIČ AJLA / KZS, SLOVENIA
12. LIDZHIEVA ALEKSANDRA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
13. MAKOWSKA MAGDALENA / BUDOKAN, POLAND
14. MUIZNIECE MARIJA LUIZE / IPPON, LATVIA
15. PALKOVITS NIKOLETT / MTK
16. POP ALEXANDRA / ZANSHIN, ROMANIA
17. RYBALCHENKO TATIANA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
18. SHUMACHER ILONA / UKF, UKRAINE
19. SPÁLOVÁ TEREZA / SSK BA, SLOVAKIA
20. STANCIU DENISA ANDREEA / OTOPENI, ROMANIA
21. STEPANOVA ELENA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
22. SVILENOVA KRISTINA / N.Y. SHIELD, BULGARIA
23. VARGA FRUZSINA / UTE
24. ZUPANČIČ NINA / KZS, SLOVENIA

Senior Female Kumite -55kg

1. ALEKHINA VALERIIA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
2. BANASZCZYK DOROTA / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
3. BURGEROVÁ MONIKA / TJK CB, CZECH REPUBLIC
4. CHERNIAVSKA LARYSA / OLIMP ŁÓDŹ, POLAND
5. GABRIELA ELENA TUDOR / ARGES, ROMANIA
6. KADAR RAMONA / UTE
7. KRSTEVSKA SARA / METALURG, FYR OF MACEDONIA
8. KUKLOVA HANA / ŽILINA, SLOVAKIA
9. KYRYLIUK OLENA / IPPON, UKRAINE
10. LAZAREVA ELIZAVETA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
11. MIKULSKA WERONIKA / BUDOKAN, POLAND
12. MULLANEY SHAUNA / I.K.K.U., IRELAND
13. SABIECKA JULIA / SENSHI, POLAND
14. SCHWARTZOVÁ ZUZANA / VUKABU, SLOVAKIA
15. SELEMENEVA ELIA / UKF, UKRAINE
16. SEMANIKOVÁ VIKTÓRIA / RAPID, SLOVAKIA
17. VAJDA LILIEN / UTE
18. ZOLOTAREVA VALENTYNA / CANADA, CANADA

Senior Female Kumite -61kg

1. ALEXANDRA PANA / ARGES, ROMANIA
2. BAŇASOVÁ JAROSLAVA / VUKABU, SLOVAKIA
3. CASTRO DOS SANTOS ÉRICA CARLA / BRA, BRAZIL
4. DZYACHKOVA ANASTASIA / VITEBSKAJA OBLAST, BELARUS
5. ELWART SARA / GOKKEN, POLAND
6. GABRIELA ELENA TUDOR / ARGES, ROMANIA
7. GATAULLINA NAILYA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
8. HAAG ALEXANDRA / SHOKAIDO, SWEDEN
9. HRNKOVÁ SARAH / ŽILINA, SLOVAKIA
10. KERIN MAIRI / WKAI, IRELAND
11. KOCHIEVA ALANA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
12. LANGOŠOVÁ LUCIA / VUKABU, SLOVAKIA
13. LIMA STÉPHANI / TREVISAN, BRAZIL
14. MACEJKOVÁ INA / DUKLA, SLOVAKIA
15. MRÁZOVÁ SIMONA / DOLNÝ KUBÍN, SLOVAKIA
16. NOVÁKOVÁ EVA / ŽILINA, SLOVAKIA
17. ODONOVAN CARADH / I.K.K.U., IRELAND
18. PILLÁROVÁ VIKTÓRIA / VUKABU, SLOVAKIA
19. RISTIC TJASA / KZS, SLOVENIA
20. SEMANÍKOVÁ VERONIKA / VUKABU, SLOVAKIA
21. SHABOLTAS YULIA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
22. SHISHKANOVA ALINA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
23. SZALAI ZSUZSANNA / AC-SINUS SE
24. TAKÁCS VIRÁG VIVIEN / TORIKI
25. UWIJAŁA AGATA / GOKKEN, POLAND
26. VAJDA LILIEN / UTE
27. VEITHOVÁ LUCIE / TJK CB, CZECH REPUBLIC

Senior Female Kumite -68kg

1. BUTRYM IGA / AZS UP WROCŁAW, POLAND
2. CZAGÁNY DÓRA / MTK
3. EL IDRISSI HOUDA / ACKAS, MOROCCO
4. GREJNER WIKTORIA / NIDAN, POLAND
5. GUDILOVA ANASTASIIA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
6. HORVATH NORA VIRAG / UTE
7. ISAEVA VICTORIA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
8. KHALIMOVA SUNITA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
9. KLEPACKA KAROLINA / KAISHO, POLAND
10. KOPÚŇOVÁ MIROSLAVA / DUKLA, SLOVAKIA
11. NEOG RICHA / RN, INDIA
12. PUSNIK LINA / KZS, SLOVENIA
13. REZAJEVA VIKTORIJA / BUSHIDO, LATVIA
14. RŮŽIČKOVÁ ANETA / TJK CB, CZECH REPUBLIC
15. SEPE GABRIELLE / WADA KARATE, BRAZIL
16. SMILJAN KITI / KZS, SLOVENIA
17. SPIGOLON NATALIA / BRA, BRAZIL
18. VASS RÉKA VIRÁG / ÉLETFORRÁS-DO

Senior Female Kumite +68kg

1. BARTHA NIKOLA / BVSC-ZUGLÓ
2. COLLINS JUSTYNE / I.K.K.U., IRELAND
3. HARAST KINGA / HARASUTO, POLAND
4. JOMBÍKOVÁ KATARÍNA / CMK BB, SLOVAKIA
5. KOVALEVA VERA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
6. KOVALOVA OLGA / UKF, UKRAINE
7. KUBALOVÁ ZUZANA / RAPID, SLOVAKIA
8. LESTÁK BRIGITTA / DMTK
9. MILORADOVSKA NIKOLINA / KEIKS, FYR OF MACEDONIA
10. PUSTOVIT EKATERINA / RNT, RUSSIAN FEDERATION
11. TATÁROVÁ DOMINIKA / DUKLA, SLOVAKIA
12. ZAYTSEVA IVANNA / RNT, RUSSIAN FEDERATION

Senior Female Kumite Open

1. BARTHA NIKOLA / BVSC-ZUGLÓ /  HUNGARY
2. BUTRYM IGA / AZS UP WROCŁAW /  POLAND
3. CAMPI_PIMENTA TAMILLIS / ASKABUSA /  BRAZIL
4. CASTRO_DOS_SANTOS ÉRICA_CARLA / BRAZIL /  BRAZIL
5. CHERNIAVSKA LARYSA / KLUB SPORTOWY OLIMP ŁÓDŹ /  POLAND
6. COLLINS JUSTYNE / IRISH KENPO KARATE UNION /  IRELAND
7. CZAGÁNY DÓRA / MTK BUDAPEST /  HUNGARY
8. DZYACHKOVA ANASTASIA / УСИТ ВИТ ОБЛ /  BELARUS
9. ELWART SARA / KLUB SPORTOWY GOKKEN /  POLAND
10. GREJNER WIKTORIA / KLUB KARATE NIDAN /  POLAND
11. HAAG ALEXANDRA / SHOKAIDO /  SWEDEN
12. HRNKOVÁ SARAH / AC UNIZA KARATE KLUB ŽILINA /  SLOVAKIA
13. KERIN MAIRI / WADO KAI KARATE ASSOCIATION OF IRELAND /  IRELAND
14. KORIDZE ERIKA / FUDZI SPORT CLUB /  LATVIA
15. KOVAČIKOVÁ LUCIA / ŠK CMK BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
16. KUBALOVÁ ZUZANA / TJ RAPID BRATISLAVA /  SLOVAKIA
17. KUKLOVA HANA / AC UNIZA KARATE KLUB ŽILINA /  SLOVAKIA
18. LANGOŠOVÁ LUCIA / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
19. LIMA STÉPHANI / BRAZIL /  BRAZIL
20. MIKULSKA WERONIKA / BUDOKAN WROCŁAW /  POLAND
21. MULLANEY SHAUNA / IRISH KENPO KARATE UNION /  IRELAND
22. NOVÁKOVÁ EVA / AC UNIZA KARATE KLUB ŽILINA /  SLOVAKIA
23. ODONOVAN CARADH / IRISH KENPO KARATE UNION /  IRELAND
24. PILLÁROVÁ VIKTÓRIA / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
25. POP ALEXANDRA / C.S. ZANSHIN TIMISOARA /  ROMANIA
26. REZAJEVA VIKTORIJA / BUSHIDO KARATE CLUB LATVIA 1 /  LATVIA
27. SCHWARTZOVÁ ZUZANA / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
28. SEMANIKOVÁ VIKTÓRIA / TJ RAPID BRATISLAVA /  SLOVAKIA
29. SEPE GABRIELLE / WADA KARATE /  BRAZIL
30. SPIGOLON NATALIA / BRAZIL /  BRAZIL
31. TKACH ANASTASIIA / CLUB KARATE O-KAN /  UKRAINE
32. VEITHOVÁ LUCIE / TJ KARATE ČESKÉ BUDĚJOVICE /  CZECH REPUBLIC
33. VARGA FRUZSINA / UTE HUNGARY / HUNGARY
34. ZOLOTAREVA VALENTYNA / CANADA / CANADA

Senior Female Team Kumite