Junior Male Kata

1. BEDNARČÍK SAMUEL / KARATE KLUB SHIHAN POPRAD /  SLOVAKIA
2. BERKI BENCE / ÉLETFORRÁS KARATE-DO SPORTEGYESÜLET /  HUNGARY
3. CSICSAY GERGELY / VASAS SC /  HUNGARY
4. DENYSOV NIKITA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
5. EĆIMOVIĆ MIHAEL / SLAVONSKI BROD /  CROATIA
6. FORGÁCS RICHÁRD / VASAS SC /  HUNGARY
7. JACKANIN LUKAS / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
8. KOPLENKO IVAN / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
9. LÁCHA JAROMÍR / FIGHT CLUB ČESKÉ BUDĚJOVICE /  CZECH REPUBLIC
10. MÉRŐ BÁLINT / VASAS SC /  HUNGARY
11. ŘÍHA MATĚJ / GRYF LIBEREC /  CZECH REPUBLIC
12. ŠIPEK MARTIN / KARATE KLUB NOVÉ ZÁMKY /  SLOVAKIA
13. SZOLÁR PAVOL / C.B.U.M BUDOKAN ZVOLEN /  SLOVAKIA
14. VIECHKANOV MAKSYM / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
15. KAUER ANDRÁS / BALATON BUDO / HUNGARY
16. SUSÓCZKI RICHÁRD / BALATON BUDO / HUNGARY
17. SZILÁGYI GERGŐ / JUSTITIA / HUNGARY
18. DUSKA ANRIKO / KK FARMEX NOTRA / SLOVAKIA
19. KAUER ANDRÁS / BALATON BUDO / HUNGARY
20. SUSÓCZKI RICHÁRD / BALATON BUDO / HUNGARY
21. SZÉLL MÁRK / NÓVA / HUNGARY
22. SZÉLL KRISTÓF / NÓVA / HUNGARY
23. SZÉLL DÁVID / NÓVA / HUNGARY
24. KERTÉSZ BÁLINT / SENSHI / HUNGARY
25. BANK BÁLINT / YAMA / HUNGARY
26. PÁSZTI MARTIN / YAMA / HUNGARY
27. MIHÁLYHÁZI PÉTER / YAMA / HUNGARY

Junior Male Kumite -55kg

1. AUDZE ARMANDS / SAMURAJI /  LATVIA
2. BARAN PAVLO / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
3. BOUABOUMA MOHAMED / ASSOCIATION SPORTIVE CHERIK SAID /  ALGERIA
4. CHŁUS JAKUB / KAISHO POLAND /  POLAND
5. DRÁBEK DAN / SU ÚSTÍ NAD LABEM /  CZECH REPUBLIC
6. FEDORENKO LUKA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
7. GRUBER ANTONI / LV_NIEDERSACHSEN /  GERMANY
8. HROMIK NIKOLAY / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
9. ILIN NIKITA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
10. KHOMENKO OLEKSIY / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
11. KLIAZ ALBERT / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
12. MASTORAKIS FILIPPOS / AFC DIALLOS /  GREECE
13. MEDJADJI MOHAMED_ISLEM / EL AMEL BENI MERED /  ALGERIA
14. NYUZÓ GYULA / ÉLETFORRÁS KARATE-DO SPORTEGYESÜLET /  HUNGARY
15. SPICHKO DMYTRO / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
16. СМИЛКОВСКИ СТОЛЕ / ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ /  FYR OF MACEDONIA
17. FEHÉR PÉTER / KOROIBOSZ / HUNGARY
18. CSÖPPÜ BENCE / SPORTING BUDO / HUNGARY
19. HORVÁTH MARTIN / SUN-DOME / HUNGARY
20. KIRÁLY PÁL / UTE KAISEI / HUNGARY
21. BRADU ALEXANDRU / CSM JIUL PETROSANI / ROMANIA

Junior Male Kumite -61kg

1. ALEX COZMA / SHOGUNUL ORADEA /  ROMANIA
2. BAGAEV MIMOLAT / SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA /  SLOVAKIA
3. BERKI BENCE / ÉLETFORRÁS KARATE-DO SPORTEGYESÜLET /  HUNGARY
4. CASTELLI FEDERICO / BUDOKAN ITALIA /  ITALY
5. GAYGI SHALEV / IKA ISRAEL /  ISRAEL
6. GOLUB TIAGO / SPORDIKLUBI BUDO /  ESTONIA
7. GUDEL DARIUSZ / KAISHO POLAND /  POLAND
8. HAJDU MATEJ / SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA /  SLOVAKIA
9. KHALLYEV OGUSHAN / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
10. NAIDA VALENTYN / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
11. NOVOTOCHIN VLADYSLAV / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
12. OLŠAVSKÝ MARIAN / RED DRAGON TEAM /  CZECH REPUBLIC
13. PODRÁBSKÝ PETR / SU ÚSTÍ NAD LABEM /  CZECH REPUBLIC
14. PONČKA MAREK / AC UNIZA KARATE KLUB ŽILINA /  SLOVAKIA
15. RUDAKOV IVAN / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
16. SAVCHENKO DMITRO / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
17. SPICHKO DMYTRO / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
18. ŠUTIAK PAVEL / TJ RAPID BRATISLAVA /  SLOVAKIA
19. TAPAJČÍK SAMUEL / ŠK CMK BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
20. VDOVENKO VASILIY / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
21. FAHIK VESELI / ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ /  FYR OF MACEDONIA
22. NICHOLS DÁVID / UTE KAISEI / HUNGARY
23. BAJRAMI USAME / KARATE CLUB METALURG / FYR OF MACEDONIA
24. DIDYCH MAKSYM / UKRAINIAN KARATE FEDERATION / UKRAINE
25. MALY MATYÁS / SK KARATE-SHOTOKAN LIBEREC / SLOVAKIA
26. KOVÁCS GERGELY / KSI / HUNGARY
27. BRADU ALEXANDRU / CSM JIUL PETROSANI / ROMANIA
28. DIERINS NIKS / SAMURAJI /  LATVIA

Junior Male Kumite -68kg

1. BOSHTAN MAKSYM / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
2. BROKS DAVIS / SAMURAJI /  LATVIA
3. DENIS IOVESCU / ASOCIATIA CS SPORT RECORD TIMISOARA /  ROMANIA
4. DŁUGOZIMA KACPER / KAISHO POLAND /  POLAND
5. FANČO TOMÁŠ / TJ RAPID BRATISLAVA /  SLOVAKIA
6. FRAGAKIS KONSTANTINOS / SKCN_THE CHAMPION /  GREECE
7. FRIIS EMIL / KOFUKAN DENMARK /  DENMARK
8. GACA ADAM  / STOWARZYSZENIE SPORTOWE YAMABUSHI BYDGOSZCZ /  POLAND
9. GALLINA LORENZO / KARATE WADORYU ITALIA /  ITALY
10. GAYGI SHALEV / IKA ISRAEL /  ISRAEL
11. GLUSKO JEVGENI / SPORT KLUB IMAN /  ESTONIA
12. JURÁK ADAM / ŠKM-KK STARÁ ĽUBOVŇA /  SLOVAKIA
13. KARRAS GEORGIOS / SKCN_THE CHAMPION /  GREECE
14. KICHERMAN OLEKSANDR / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
15. KITSE KASPAR / FALCO /  ESTONIA
16. KLENIEWSKI BARTOSZ  / STOWARZYSZENIE SPORTOWE YAMABUSHI BYDGOSZCZ /  POLAND
17. KRAMMER KRISZTIÁN / GOJU-KAI HUNGARY /  HUNGARY
18. LÁCHA JAROMÍR / FIGHT CLUB ČESKÉ BUDĚJOVICE /  CZECH REPUBLIC
19. LILO VLADYSLAV / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
20. MALÝ MATYÁŠ / SK KARATE - SHOTOKAN LIBEREC /  CZECH REPUBLIC
21. MAROŠI DÁVID / SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA /  SLOVAKIA
22. MATEJKA JAKUB / RED DRAGON TEAM /  CZECH REPUBLIC
23. MATEJKA JÁN / RED DRAGON TEAM /  CZECH REPUBLIC
24. MICHALSKI KRZYSZTOF / STOWARZYSZENIE SPORTOWE YAMABUSHI BYDGOSZCZ /  POLAND
25. MYNYENKO MATVIY / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
26. PODSKLAN DAVID / DUKLA BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
27. RAAD KARIM / LV_NIEDERSACHSEN /  GERMANY
28. RAMANIS RAINERS / SAMURAJI /  LATVIA
29. SCHAAF KEVIN / LV_NIEDERSACHSEN /  GERMANY
30. SEREMETAKIS EVANGELOS / SKCN_THE CHAMPION /  GREECE
31. SOKOLOV NIKITA / SPORDIKLUBI BUDO /  ESTONIA
32. SZYDŁOWSKI GRZEGORZ / KAISHO POLAND /  POLAND
33. TCHÚR PATRIK / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
34. VANKA ZDENKO / MŠK ŽIAR NAD HRONOM /  SLOVAKIA
35. VATAN KYRYL / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
36. VOLDŘICH MARTIN / TJ KARATE ČESKÉ BUDĚJOVICE /  CZECH REPUBLIC
37. WOLFRAM MIKOLAJ / KAISHO POLAND /  POLAND
38. WORONOWICZ ARKADIUSZ / KAISHO POLAND /  POLAND
39. MIROSLAV ZHIVKOV / ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ /  FYR OF MACEDONIA
40. MARKO KOSTOV / ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ /  FYR OF MACEDONIA
41. TARSOLY TAMÁS / UTE KAISEI / HUNGARY
42. VUGRINECZ ATTILA / TORIKI / HUNGARY
43. NGUYEN AN / SPORTING BUDO / HUNGARY
44. HAJDU BENCE / SHITOKAI HUNGARY / HUNGARY
45. FALUSI MARCELL / SHITOKAI HUNGARY / HUNGARY
46. VÉCSEI BALÁZS / MTK / HUNGARY
47. BOTOS BOTOND / KOROIBOSZ / HUNGARY
48. HUNCHAK OSTAP / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
49. ACKOVSKI ROBERTO / KARATE CLUB METALURG / FYR OF MACEDONIA
50. BILLÉDI GERGŐ / NÓVA / HUNGARY
51. COSTACHE PATRIK / CSM JIUL PETROSANI / ROMANIA

Junior Male Kumite -76kg

1. ADRIAN BACIU / SHOGUNUL ORADEA /  ROMANIA
2. ALFANI LEONARDO / BUDOKAN ITALIA /  ITALY
3. ARGAT BOHDAN / PASHAEV KARATE TEAM /  UKRAINE
4. BALINT SAMUEL / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
5. BINI GABRIELE / BUDOKAN ITALIA /  ITALY
6. BUHIAK ANDRII / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
7. ČERNÍK FILIP / SHOTOKAN KARATE-DÓ TJ SADSKÁ /  CZECH REPUBLIC
8. GAMBINI ANDREA / BUDOKAN ITALIA /  ITALY
9. GRZEGORCZUK DAMIAN / KAISHO POLAND /  POLAND
10. GYURIK ADI / TJ RAPID BRATISLAVA /  SLOVAKIA
11. IVANOV MYKOLA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
12. KOVALOV OLEKSANDR / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
13. LEVYTSKYI ANDRI / PASHAEV KARATE TEAM /  UKRAINE
14. LITTICH STANISLAV / LV_NIEDERSACHSEN /  GERMANY
15. MELITO LORENZO / KARATE WADORYU ITALIA /  ITALY
16. PANASEWICZ RAFAŁ / KAISHO POLAND /  POLAND
17. SANTARELLI FRANCESCO / KARATE WADORYU ITALIA /  ITALY
18. VOGT KACPER / PLESZEWSKI KLUB KARATE /  POLAND
19. ZAPLITNYY ANDRIY / LEADER TEAM /  UKRAINE
20. PINTÉR DÁNIEL / SHITOKAI HUNGARY / HUNGARY
21. KAPDEBO BOTOND / BVSC-ZUGLÓ / HUNGARY
22. ZHYZHII ANDRII / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
23. NAGY ÁKOS / BÁTASZÉK / HUNGARY
24. MÓROCZ ÁKOS / BÁTASZÉK / HUNGARY

Junior Male Kumite +76kg

1. ARGAT BOHDAN / PASHAEV KARATE TEAM /  UKRAINE
2. DOLINIČ RICHARD / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
3. DRAGOȘ-COSMIN DUSCIUC / SHOGUNUL ORADEA /  ROMANIA
4. ERBA LEONARDO / KARATE WADORYU ITALIA /  ITALY
5. GRIGORAKOS KONSTANTINOS_ / SC AKAMAS /  GREECE
6. KONOWALCZYK JAKUB / PLESZEWSKI KLUB KARATE /  POLAND
7. KÓSA TOMÁŠ / DUKLA BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
8. LAHUNOV IHOR / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
9. LEVYTSKYI ANDRI / PASHAEV KARATE TEAM /  UKRAINE
10. MAHMOUD ABDELRAHAMN  / EGYPT TEAM /  EGYPT
11. MAJERA DOMINIK / SKBU TRUTNOV /  CZECH REPUBLIC
12. MANIUILA MYKOLA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
13. NIKITA MALTSEV / PASHAEV KARATE TEAM /  UKRAINE
14. RUDKOVSKYI YEHOR / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
15. STETSENKO YEHOR / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
16. TROSTENIUK OLEKSII / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
17. VERMES ÁKOS / KARATE KLUB TAIYÓ KOLÁROVO /  SLOVAKIA
18. VORONIN MAKSIM / SPORDIKLUBI BUDO /  ESTONIA
19. ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ / ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΜΑΧΗΤΗΣ /  GREECE
20. CSATÓ DÁNIEL / GANZ-KESJÁR / HUNGARY
21. GYOVAI ROLAND / MTK / HUNGARY
22. SZILÁGYI TAS FERENC / GANZ-KESJÁR / HUNGARY

Junior Female Kata

1. BEDNÁROVÁ MONIKA / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
2. BOGÁROVÁ DOMINIKA / DUKLA BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
3. ĆUK ANJA / ESSEKER /  CROATIA
4. GEČEVIĆ LUCIJA / KK SAMOBOR ANINDOL /  CROATIA
5. GIANNAKI FOTEINI / PARTHENON KORYDALLOU /  GREECE
6. KONÁŠOVÁ VERONIKA / SU ÚSTÍ NAD LABEM /  CZECH REPUBLIC
7. KROSI ERIELNTA / AFC DIALLOS /  GREECE
8. PIŠTOVÁ SIMONA / SLOVSPORT TRNAVA /  SLOVAKIA
9. PONTREMOLESI REBECCA / BUDOKAN ITALIA /  ITALY
10. PUGACHOVA KRYSTYNA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
11. SOMMEROVÁ EMMA / KARATE KLUB KUMADE TOPOĽČANY /  SLOVAKIA
12. ŠTĚPÁNOVÁ VENDULA / SK KARATE - SHOTOKAN LIBEREC /  CZECH REPUBLIC
13. SZENTGYÖRGYI SILVIA_ANAMARIA / CLUB SPORTIV GOOD DRAGON MARGHITA /  ROMANIA
14. VAŇUŠANIKOVÁ JANA / SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA /  SLOVAKIA
15. VITENDORF VANESA / KK OSIJEK ŽITO /  CROATIA
16. FORINTOS FRUZSINA / TORIKI / HUNGARY
17. DUDÁS ÉVA / SZAC / HUNGARY
18. NOTARA VARVARA / PARTHENON KORYDALLOU / GREECE
19. VASILE MADALINA / SPORTIVE HIGH SCHOOL P.T.CRAIOVA / ROMANIA
20. PANAS YARYNA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION / UKRAINE
21. JAKAB RÉKA / NÓVA / HUNGARY
22. SARA MALCEC / KARATE CLUB VROVITICA / CROATIA

Junior Female Kumite -48kg

1. KONÁŠOVÁ VERONIKA / SU ÚSTÍ NAD LABEM /  CZECH REPUBLIC
2. LAZIN RYBANNA / CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL SATU MARE /  ROMANIA
3. PRŮCHOVÁ ADÉLA / TJ KARATE ČESKÉ BUDĚJOVICE /  CZECH REPUBLIC
4. RAJČANOVÁ NATÁLIA / MŠK ŽIAR NAD HRONOM /  SLOVAKIA
5. MARIJA MILEVA / ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ /  FYR OF MACEDONIA
6. KMIT SOLOMIYA UKRAINIAN KARATE FEDERATION / UKRAINE
7. BORBÁS HEDVIG / BUDAÖRS / HUNGARY
8. PRODAN VALENTINA / CSM JIUL PETROSANI / ROMANIA
9. DINEA ANDRADA / CSM JIUL PETROSANI / ROMANIA

Junior Female Kumite -53kg

1. ANTONOVA NADIIA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
2. BOGÁROVÁ DOMINIKA / DUKLA BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
3. BOUABOUMA KAOUTAR / ASSOCIATION SPORTIVE CHERIK SAID /  ALGERIA
4. KABAČOVA NIKOLA / ŠK CMK BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
5. KONDAUROVA POLINA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
6. KORMANÍKOVÁ GABRIELA / ŠKM-KK STARÁ ĽUBOVŇA /  SLOVAKIA
7. KROSI ERIELNTA / AFC DIALLOS /  GREECE
8. KROŠLÁKOVÁ MONIKA / KARATE KLUB KUMADE TOPOĽČANY /  SLOVAKIA
9. LAPKA PATRYCJA / HARASUTO KARATE KLUB LODZ /  POLAND
10. OLEKSANDRA TOLCHENOVA  / PASHAEV KARATE TEAM /  UKRAINE
11. PALASHEVSKA YULIIA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
12. PETROVIČOVÁ LAURA / ŠK CMK BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
13. SINCHUKOVSKA SUZEN / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
14. SOKK ANNA / SPORDIKLUBI BUDO /  ESTONIA
15. SOKOŁOWSKA KLAUDIA / KAISHO POLAND /  POLAND
16. ŠTĚPÁNOVÁ VENDULA / SK KARATE - SHOTOKAN LIBEREC /  CZECH REPUBLIC
17. SZABÓ PETRA / GOJU-KAI HUNGARY /  HUNGARY
18. SZENTGYÖRGYI SILVIA_ANAMARIA / CLUB SPORTIV GOOD DRAGON MARGHITA /  ROMANIA
19. VASILE MADALINA / SPORTIVE HIGH SCHOOL PETRACHE T. CRAIOVA, ROMANIA /  ROMANIA
20. LELKES LAURA / UTE KAISEI / HUNGARY
21. MANGOVSKA DRAGANA / KARATE CLUB METALURG / FYR OF MACEDONIA
22. KISSIMON RÉKA / BVSC-ZUGLÓ / HUNGARY
23. RÓNAI LILI / PSE-SHINDO / HUNGARY
24. POLIFRONIE ANDREEA / CSM JIUL PETROSANI / ROMANIA

Junior Female Kumite -59kg

1. HALODOVÁ KLÁRA / TJ KARATE ČESKÉ BUDĚJOVICE /  CZECH REPUBLIC
2. HRNKOVÁ SARAH / AC UNIZA KARATE KLUB ŽILINA /  SLOVAKIA
3. LALIOVÁ VIKTÓRIA / ŠK CMK BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
4. MARINIČOVÁ KRISTÍNA / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
5. MICHALEWICZ MARTA / PLESZEWSKI KLUB KARATE /  POLAND
6. NEHILOVÁ MERCEDES / ŠK CMK BANSKÁ BYSTRICA /  SLOVAKIA
7. OSSIPOVA MARTA / SPORDIKLUBI BUDO /  ESTONIA
8. PÁLINKÁŠOVÁ LAURA / KK FARMEX NITRA /  SLOVAKIA
9. PROCHÁZKOVÁ KATEŘINA / SU ÚSTÍ NAD LABEM /  CZECH REPUBLIC
10. RACHWAŁ KLAUDIA / HARASUTO KARATE KLUB LODZ /  POLAND
11. SADOVSKA KATERYNA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
12. SHOLOKHOVA OLEKSANDRA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
13. BARANYI ZSÓFIA / MTK / HUNGARY
14. BOODHOO NOÉMI / AC-SINUS/ HUNGARY
15. KÁDÁR RAMÓNA / TŰZMADÁR / HUNGARY
16. MALAUTA MIRUNA / CSM JIUL PETROSANI / ROMANIA

Junior Female Kumite +59kg

1. BIL ILONA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
2. DAKIDJI KARINA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
3. DUCHOVNÁ ADRIANA / KARATE CLUB TORADE LIPTOVSKY MIKULAS /  SLOVAKIA
4. HARRIES ANNA / SK KARATE - SHOTOKAN LIBEREC /  CZECH REPUBLIC
5. HØJGAARD AMALIE / KOFUKAN DENMARK /  DENMARK
6. JELŽOVÁ NINA / MŠK ŽIAR NAD HRONOM /  SLOVAKIA
7. KARPYSHYNA ALINA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
8. KATSIKA KALLIOPI / SC AKAMAS /  GREECE
9. KORIDZE ERIKA / FUDZI SPORT CLUB /  LATVIA
10. PEKARČÍKOVÁ MONIKA / KK IGLOW SPIŠSKÁ NOVÁ VES /  SLOVAKIA
11. PILLÁROVÁ TATIANA / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
12. PIPEROU MARIA / SC AKAMAS /  GREECE
13. RŮŽIČKOVÁ ANETA / TJ KARATE ČESKÉ BUDĚJOVICE /  CZECH REPUBLIC
14. ŠÁCHOVÁ MARTINA / TJ KARATE ČESKÉ BUDĚJOVICE /  CZECH REPUBLIC
15. SIRAK GALYNA / UKRAINIAN KARATE FEDERATION /  UKRAINE
16. SZEDŐ LUCA / VASAS SC /  HUNGARY
17. ZBOROVJANOVÁ KAMILA / VUKABU - SLOVAKIA /  SLOVAKIA
18. СИМОВСКА СИМОНА / ТИГАР 2003 - ТЕТОВО /  FYR OF MACEDONIA
19. SAKIA ADAMOVA / VUKABU / SLOVAKIA
20. PAP DOROTTYA / SOZSIN / HUNGARY